Ir savākti vairāk nekā divi tūkstoši parakstu

Par pensiju likuma grozījumiem 30 dienās Gulbenes rajonā parakstījušies 2248 cilvēki. Tas ir otrais mazākais parakstu skaits, kas savākts Latvijas rajonos un lielākajās pilsētās.

Kopumā par grozījumiem likumā "Par valsts pensijām" laikā no 16.aprīļa līdz 15. maijam Latvijā parakstījušies 170 342 vēlētāji, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotā provizoriskā informācija. Centrālā vēlēšanu komisija parakstu skaitam, kas nodoti parakstu vākšanas vietās Latvijā, pieskaitīs arī ārvalstīs nodoto parakstu skaitu, kā arī likumprojekta ierosinātāju vēlēšanu komisijai iepriekš iesniegto 12 161 notariāli apliecināto parakstu.

 

Vienlaikus, lai noteiktu galīgos parakstu vākšanas rezultātus, Centrālā vēlēšanu komisija veiks arī parakstu pārbaudi. Tās laikā konstatēs, vai kādi vēlētāji nav parakstījušies atkārtoti un vai visiem parakstītājiem ir bijušas balsstiesības. Parakstu pārbaudi plānots pabeigt trīs nedēļu laikā. Pēc galīgā parakstu vākšanas rezultāta konstatēšanas vēlēšanu komisija vēlētāju atbalstīto likumprojektu par grozījumiem likumā "Par valsts pensijām" nodos Valsts prezidentam, kurš to iesniegs Saeimā.

 

Saskaņā ar Satversmi, ja parlaments vēlētāju iesniegto likumprojektu noraidīs vai atbalstīs ar labojumiem, vēlēšanu komisijai būs jālemj par tautas nobalsošanas sarīkošanu.

 

Grozījumus likumā "Par valsts pensijām" šā gada 18.februārī Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniedza biedrība "Sabiedrība citai politikai un tiesiskai valstij" kopīgi ar Pensionāru un senioru partiju.

Pievieno komentāru

Citas ziņas