Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunie riteņbraucēji pārbauda zināšanas

Gulbenes pilsētas stadionā trešdien notika Jauno satiksmes dalībnieku forums. Uz to bija ieradušās septiņas rajona skolu komandas.

Ceļu satiksmes drošības direkcija jauno riteņbraucēju sacensības šogad organizē jau 15.gadu pēc kārtas, un ik gadu šīs sacensības visā Latvijā gūst lielu atsaucību. Arī mūsu rajonā ik gadu piedalās vairākas komandas. Šogad sacensībās startēja Gulbenes Bērzu pamatskolas (skolotāja Ilze Petrovska), Daukstes pamatskolas (skolotājs Guntis Princovs), divas Ozolkalna pamatskolas (skolotāja Anita Gātere), divas Lejasciema vidusskolas (skolotājs Guntars Šmits) un Gulbenes 1.vidusskolas komanda (atbildīgais par komandu Uldis Kaminskis).

 

Šogad sacensību vadīšanu bija uzņēmušies mārketinga aģentūras "Fortius" speciālisti - neatkarīgu tiesnešu komanda. Šī tiesnešu komanda brauc pa visu Latviju un sacensības rīko pēc viena nolikuma. "Visu rajonu skolēniem ir jāveic pilnīgi vienādi uzdevumi. Skolēni izpilda trīs teorētiskos uzdevumus - atbild uz jautājumiem par velosipēda uzbūvi, pirmo palīdzību un ceļu satiksmes noteikumiem, kā arī veic divas šķēršļu joslas," skaidro sacensību organizatore Kristīne Liepa.

 

Gulbenē jauno velosipēdistu sacensībās uzvaru, kā arī iespēju pārstāvēt rajonu Latvijas sacensībās ieguva Ozolkalna pamatskolas 1.komanda. 2.vietā ierindojās otra Ozolkalna pamatskolas komanda, savukārt 3.vietu izcīnīja Gulbenes Bērzu pamatskolas skolēni. Individuālajā vērtējumā labākos rezultātus uzrādīja Ozolkalna pamatskolas skolēni Matīss Tīrums un Rūta Baranovska.

 

Organizatori jaunajiem riteņbraucējiem bija sarūpējuši dažādas jaukas balvas. Pirmo trīs vietu ieguvējas komandas šogad pirmo reizi saņēma arī uzvarētāju kausus, ko varēs likt goda vietā katrs savā skolā.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas Gulbenes nodaļas priekšnieks Ivars Rikveilis, kas iepriekšējos gados ir rūpējies par sacensību norisi, secina, ka ar katru gadu skolēnu zināšanas un prasmes kļūst arvien labākas.

 

"Ir jūtams, ka skolas šīm sacensībām tiešām gatavojas. Zinu, ka ir skolas, kurās ir pašiem savas šķēršļu joslas, kur bērni var trenēties," saka I.Rikveilis.

 

"Vērtējot Gulbenes jaunos velosipēdistus, tiesnešu brigāde atzina, ka skolēnu zināšanu un prasmju līmenis ir aptuveni vienāds visos rajonos, citiem vienīgi varbūt paveicas nedaudz vairāk, citiem - mazāk. Taču ļoti atzinīgi viņi novērtēja mūsu skolēnu labo uzvedību un disciplīnu. Viņi teica, ka bijis ļoti patīkami ar mūsu bērniem strādāt."

 

Uzvarētāja komanda 6. un 7.jūnijā brauks uz Vislatvijas sacensībām "Ronīšos", kur sabrauks visas Latvijas labākie jaunie velosipēdisti. No šiem visiem jauniešiem tiks izvēlēta komanda, kas pārstāvēs Latviju Eiropas sacensībās, kas šogad septembra pirmajā pusē notiks Slovēnijā, Ļubļanā.

 

Riteņbraucēju forumu rīko Ceļu satiksmes drošības direkcija, bet lielākie atbalstītāji ir "OKarte", kas rūpējas par balvām sacensību uzvarētājiem, LAMB, kas nodrošina iespēju labākajiem Latvijas skolēniem piedalīties Eiropas sacensībās Slovēnijā, kā arī OCTA, ar kuras līdzekļiem jauno satiksmes dalībnieku forums tiek finansēts.

Pievieno komentāru

Citas ziņas