Kas tas par velniņu dārzā pastaigājies? 9

82 gadus vecā gulbeniete Marija Volberga savā piemājas dārzā sniegā ievērojusi divkājaina pārnadža pēdas, kādas, ja ticētu seniem nostāstiem, varētu piederēt tikai āžkājim velnam.

Otrdien sieviete "Dzirkstelei" rādīja šīs pēdas savas ģimenes mājas dārzā Gulbenē, Blaumaņa ielā. "Ar vīru domājām un nevaram saprast, kas tas ir. Tik smuki šķelti nadziņi. Kā mazi divkājainas būtnes solīši. It kā cilvēks būtu gājis," stāstīja M.Volberga.

 

Otrdienas rītā dārzā pamanītās divkājainā pārnadža pēdas veda līdz siltumnīcai, tad gājējs apgriezies un devies pie galda, kas dārzā ir netālu no ģimenes mājas, un pēc tam atpakaļ uz žoga pusi, it kā nācējs būtu gribējis palūkoties, vai ir kāds mājās vai nav.

 

M.Volberga atminējās, ka pirms diviem gadiem šāds pārnadzis pastaigājies arī pa kaimiņienes dārzu. Toreiz pēdas sākušās un beigušās grāvja caurtekā. Toreiz pēdas bijušas dziļākas, kas liecinot, ka gājējs bijis smagāks. Nākoties secināt, ka tie pārnadži, kas šeit pastaigājas, ir vairāki.

 

Bail no savādajām būtnēm neesot, jo M.Volbergas mājinieki un kaimiņi staigātāju savām acīm nav redzējuši. Manītas tikai pēdas.

 

"Vai tas ir kāds divkājains dzīvnieks? A varbūt velns, kas viņu zina. Vai citplanētietis," sieviete smaidīja un neizpratnē raustīja plecus par to, kas gan tas varētu būt par radījumu. 

 

Savādās pēdas dārzā aplūkoja arī "Dzirksteles" fotokorespondents, mednieks Gatis Bogdanovs. Viņš konstatēja, ka pēdas pieder caunai.

 

"Saimniece man ir jāapbēdina. Tās ir caunas pēdas. Cauna mēdz lēkt kā zaķis, kad abas ķepas ir blakus un veido it kā pārnadža vienas pēdas nospiedumu. Izskatās, ka būtu gājusi divkājaina būtne, bet tas ir zvēriņš ar četrām ķepām. Caunas noteikti dzīvo kaut kur mājai tuvumā - kādā akmeņu krāvumā vai malkas grēdā. Caunu Gulbenē ir pa pilnam, tāpat kā lapsu," saka G.Bogdanovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

cas

jauka pasaka,ko pastāstīt vakaros bērniem:)))))))))

pirms 13 gadiem, 2008.03.05 13:37

Bise

Lapsu pārpilnība Gulbenes pilsētā? neesmu gan nevienu manījusi, maskējas makani

pirms 13 gadiem, 2008.03.05 11:22

Es ta sapratu ka stirna, bet nevar jau zinat cik ta spedas lielas bijusas.

pirms 13 gadiem, 2008.03.05 04:50

Inta

Gulbenē, aizkapos, arī tādas velniņu pēdas redzētas itin bieži.

pirms 13 gadiem, 2008.03.04 17:22

Citas ziņas