Lai sēņošana un ogošana nebeigtos traģiski 1

Kopš sākusies sēņošanas un ogošanas sezona, ik nedēļu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) steidzas palīgā kādam ogotājam vai sēņotājam, kurš ir mežā apmaldījies.

"Viens no bīstamākajiem gadījumiem notika Liepājā vakar, 4. oktobrī. Vakarā ap pulksten 20.20 tika saņemta informācija, ka mežā ir apmaldījusies un purvā līdz jostas vietai iestigusi kāda 79 gadus veca sieviete. Glābējiem un policijas darbiniekiem tikai pēc divu stundu ilgas meklēšanas izdevās atrast pārbiedēto un pārsalušo sievieti, kura tūdaļ tika nodota mediķiem. Šajā gadījumā, tikai pateicoties tam, ka ogotājai līdzi bija mobilais tālrunis, viņa varēja izsaukt palīgā operatīvos dienestus, informēt par notikušo nelaimi un savu atrašanās vietu. Citādāk šis notikums varēja beigties daudz traģiskāk," stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka palīdze Inga Vetere.

Lai izvairītos no situācijām, kad patīkama pastaiga pa mežu pārvēršas par traģisku gadījumu, VUGD aicina iedzīvotājus nedoties dziļi mežā vai purvā, ja tajā slikti orientējaties.

 

Tāpat vēlams būtu ņemt līdzi mobilo tālruni, lai gadījumā, ja esat apmaldījies, vai radušās problēmas ar veselību vai noticis kāds cits neparedzēts gadījums, varētu par to informēt operatīvos dienestus vai radiniekus.

"Drošības dēļ būtu vēlams doties sēņot vai ogot kopā ar kādu citu cilvēku. Ja pastaigās pa mežu dodas gados vecāki vai hroniski slimi cilvēki, vajadzētu līdz paņemt ikdienā lietojamos medikamentus gadījumam, ja šī pastaiga ieilgst. Pirms došanās uz mežu, informējiet savus radiniekus vai kaimiņus, uz kuru vietu un apmēram cik ilgi esat plānojis sēņot vai ogot, lai gadījumā, ja esat apmaldījies vai atgadījusies kāda cita neparedzēta situācija, piederīgie zinātu, kur jūs meklēt," uzsver I.Vetere.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Trollis

Briesmu stāsti. Ko tik vecs cilvēks mežā dara? Ir jau tādi,kas piecās priedēs arī apmaldās. Bet vēl iestigt purvā....Brrr

pirms 13 gadiem, 2007.10.05 23:32

Citas ziņas