Lasīt mežā ogas - iespēja papildus nopelnīt 4

Mežā šogad melleņu esot pietiekami daudz. Čaklākie ogotāji dienā spēj salasīt pat 30 un vairāk litru.

Daudzi ogošanu uztver tikai kā patīkamu vasaras nodarbi un iespēju papildināt savus ziemas krājumus ar garšīgu ievārījumu, taču citiem tā ir papildu vai pat vienīgais peļņas avots, tādēļ cilvēki ir priecīgi, ka tūlīt pēc ogošanas viņi var doties uz ogu iepirkšanas punktu un par savu ieguldīto darbu saņemt naudu. Gulbenieti Valēriju Vīksniņu ar meitu Marinu un dēlu Oļegu satiekam SIA "Risenta" ogu iepirkšanas punktā Stradu pagastā.

 

"Mēs ogas lasām tepat tuvējā mežā. Ogas var salasīt pietiekami daudz, galvenais, lai ir brīvs laiks. Mēs ar bērniem šodien nopelnījām 15 latus," stāsta V.Vīksniņš.

 

Viņa dēlam Oļegam patīk lasīt ogas, prieks ir arī par nopelnīto naudiņu un iespēju kaut ko nopirkt.

 

Kāds cits ogotājs stāsta, ka melleņu šogad pietiks vēl līdz salnām, taču uz dullo gan īsti nevar doties mežā, lai ogas varētu salasīt pietiekamā daudzumā, ir jāzina vietas, kur to ir vairāk.

 

SIA "Risenta" īpašniece Ineta Keiša mellenes iepērk par 1,26 latiem, taču pastāvīgajiem klientiem ir arī piemaksas.

 

"Mēs ogotājus arī aizvedam uz mežu, cilvēki ir priecīgi, jo daudziem nav sava transporta. Ar mūsu transportu uz mežu dodas vairāk nekā 30 ogotāji, brauc gan gulbenieši, gan arī vietējie cilvēki. Ogas nav viegli lasīt, laiks ir karsts, kož odi, dunduri, taču tā ir laba iespēja nopelnīt. Viens cilvēks, piemēram, nupat nesen dienas laikā salasīja ogas 29 latu vērtībā, cits - 36 latu vērtībā. Arī bērni labprāt dodas ogot, tādējādi tiek sakrāta nauda kādai sen kārotai lietai," stāsta I.Keiša.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

sandra

ja ogas labi lasit ja vina ineta keisa butu godiga pret ogotajiem.pareizi maksatu nevis smauktu cilvekus.

pirms 4 gadiem, 2016.05.11 14:39

natasa

ja ta ir taisniba vina pret ogotajiem ir negodiga. to visi var apstiprinat.

pirms 4 gadiem, 2016.05.23 09:27

Citas ziņas