Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedēļas nogalē sāksies pīļu medību sezona

Sestdien, 9.augustā, pulksten 16.00 Latvijā sāksies pīļu medību sezona, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienesta preses sekretāre Selva Šulce.

Līdz 15.septembrim pīļu medības būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 16.septembra līdz 15.novembrim - katru dienu. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti arī citi medību termiņi.

 

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Jānis Baumanis atgādināja, ka aizliegts šaut uz lidojošu medījamo ūdensputnu, ja tas lido leņķī, kas ir mazāks par 30 grādiem no ūdens virsmas, un ja pārskatāmība šaušanas virzienā ir mazāka par 150 metriem. Tāpat ir aizliegts šaut medījamo ūdensputnu uz ūdens.

Ūdenstilpēs, kurām nav noteikts publiskās ūdenstilpes statuss, medības obligāti jāsaskaņo ar medību tiesību lietotāju un jāpiesaka vietējā mežniecībā.

 

Dabas liegumos ūdensputnu medībās aizliegts lietot munīciju, kas satur svinu. Medībās aizliegts izmantot pusautomātiskus vai automātiskus ieročus, kuros vienlaicīgi var ielādēt vairāk par trim patronām vai ar kuriem var šaut kārtām.

Medību laikā pie mednieka jāatrodas medību dokumentiem - mednieka apliecībai, medību šaujamieroča lietošanas atļaujai un mednieka sezonas kartei. Pēc medībām sezonas kartē jāieraksta nomedītie ūdensputni.

Pievieno komentāru

Citas ziņas