Rajonā ir peldēšanai piemēroti ūdeņi

Karstajā laikā izmantojam ikvienu iespēju peldēties ezeros, upēs, dīķos. "Dzirksteles" lasītāji vaicā, cik piemēroti šim nolūkam ir ūdeņi Gulbenes rajonā. Vai kādā peldvietā nav cilvēkam kaitīgās zilaļģes.

Šogad tāpat kā līdz šim vasarā reizi divās nedēļās Sabiedrības veselības aģentūra laboratoriski pārbauda ūdens kvalitāti septiņās iecienītākajās Gulbenes rajona peldvietās. Speciālistu atzinums - var droši peldēties. Zilaļģu Gulbenes rajona peldvietu ūdeņos nav.

 

Aģentūras Gulbenes filiāles speciāliste Valentīna Zaļoksne "Dzirksteli" informē, ka pārbaudāmās peldvietaspa vienai ir Ušura, Siladzirnavu, Galgauskas, Sudala pa vienai, divas Stāmerienas ezerā ("Lāčauss" un "Vīgrieži"), kā arī viena Gaujas upē.

"Peldēšanas sezonā no maija līdz septembra vidum regulāri ņemam ūdens paraugus šajās tilpēs un pētām mikrobioloģisko sastāvu," saka V.Zaļoksne.

Pavisam Gulbenes filiāle regulāri pārbauda ūdens kvalitāti 28 peldvietās Alūksnes, Balvu, Gulbenes un Madonas rajonā. Visur šovasar peldūdeņu kvalitāte ir laba.


Jau ceturto sezonu Sabiedrības veselības aģentūras vides veselības speciālisti veic peldvietu ūdens kvalitātes monitoringu 276 iekšzemes un jūras peldvietās. Peldvietu ūdens kvalitātes monitorings tiek veikts, lai laikus būtu iespējams identificēt veselībai draudošu ūdens piesārņojumu, kā arī lai vērtētu ūdens kvalitātes izmaiņas peldsezonas laikā un iedzīvotājiem būtu iespējams izmantot veselībai drošu rekreācijas ūdeni.


Peldvietu ūdens kvalitātes rādītājus pēc laboratorisko izmeklējumu saņemšanas novērtē speciālists un dod slēdzienu par ūdens kvalitāti - peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties nav atļauts.

Pievieno komentāru

Citas ziņas