Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpina pagasta labiekārtošanu un asfaltēs ceļu 6

Daukstu pagastā turpinās centra teritorijas labiekārtošana, kas sākta jau pagājušajā gadā, kā arī tiek domāts par brauktuves, kas ved cauri Krapas centram, asfaltēšanu.

Pagasta pašvaldības vadītāja Sandra Duļbinska stāsta, ka labiekārtošanas darbos iesaistot pagaidu algoto darbu veicējus, jo pašvaldībai esot noslēgts sadarbības līgums ar Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāli.

 

Veido skolas apkārtni

Drīzumā būs pabeigti bruģēšanas darbi pie Daukstu pamatskolas, kur pagalmu turpmāk klās bruģis. Tur ierīko arī jaunus zālienus, izgriež bojātos un sausos kokus, kuru vietā tiks stādīti jauni. Tiks sakārtots arī skolas sporta laukums un ierīkota atpūtas vieta. Pagasta pašvaldībai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar apzaļumošanas meistaru, kurš neskopojas ar vērtīgiem padomiem ne tikai skolas apkārtnes labiekārtošanā.

 

"Ir sakārtota arī pagasta ēkas apkārtne. Ja vien būs nauda, ar to man saistās vēl daudzas ieceres, ko nākotnē kopīgiem spēkiem noteikti īstenosim. Ir jāsakopj arī visas ceļmalas, atbrīvojot tās no nemitīgi ataugošajiem krūmiem," saka S.Duļbinska.

 

Ierīkos sporta laukumus

Līdz galam paredzēts sakārtot arī pagasta sporta laukumu, kas atrodas Staru centrā. "Dīķi jau esam izrakuši. Varbūt šogad izdosies ierīkot futbola, basketbola volejbola un pludmales volejbola laukumus.

 

"Nezinu, vai tas viss izdosies šogad, bet cik varēsim, tik pakāpeniski darīsim, liekot lietā savas vēlmes, gaumi un iespējas," piebilst S.Duļbinska.

 

Daukstu pagastā ir daudz sportisku ģimeņu un jauniešu, kur labprāt brīvo laiku pavadīs sporta laukumos, īpaši brīvajā laikā. Līdzekļi šiem pasākumiem ir paredzēti no pašvaldības budžeta.

 

Asfalts nav pašvaldības kaprīze

Drīzumā notiks iepirkuma procedūra ceļa asfaltēšanai, kas iet cauri Krapas centram. Rajona padome no rezerves ceļu fonda tam ir piešķīrusi 22 000 latu. Ar to nepietiks, tāpēc, kad būs zināma galīgā summa, pašvaldība ceļa asfaltēšanai ņems kredītu. Asfaltējamā ceļa garums ir 1,6 kilometri.

 

"Krapas ceļa sakārtošana un asfaltēšana nav pašvaldības kaprīze, bet diemžēl citu risinājumu neredzam, jo brauktuve ir ārkārtīgi nolietojusies un gandrīz neizbraucama, labi, ka satiksmes intensitāte pa šo ceļu ir neliela," stāsta S.Duļbinska.

 

Asfalts uz šī ceļa tika uzklāts kopsaimniecības laikā, pie tam nekvalitatīvi. Puse seguma tikusi uzklāta uz labi sagatavota pamata, bet puse - uz nesagatavota. Kopš kopsaimniecības laika ceļš ne reizes neesot remontēts, uz augšu pacēlušās caurtekas, ir izsistas pamatīgas bedres un tamlīdzīgi. Krapenieši, uzzinot par par ceļa asfaltēšanu, bija patīkami izbrīnīti, tomēr atzina, ka tas esot vajadzīgs.

 

"Šobrīd esmu nonākusi finansiālo līdzekļu pieticībā, jo 200 000 latu, ko katra rajona pašvaldība saņēma novada veidošanai, pilnībā apguvām jau pagājušajā gadā. Pašvaldībām tika solīts, ka naudu piešķirs arī šogad un turpmāk, bet tagad ir skaidrs, ka nekādas naudas papildus nebūs, viss bijis tikai tukši solījumu. Arī pašvaldības budžets ir ierobežots, tas jāplāno un nauda jāizlieto saprātīgi. Plānu vienmēr ir vairāk nekā naudas," saka S.Duļbinska.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

krapenietis

nu tas celjsh jau nu tieshaam ir parodija par celju...

pirms 12 gadiem, 2008.05.12 09:23

Sandra

Mans komentārs māmiņām ar maziem bērniņiem.Staros, manuprāt, ir kur pastaigāties. Krapā pēc ielu remonta būs vairāk vietas pastaigām, Daukstēs ir grūtāk - šauras ielas un galvenais ceļš, nav gājējiem savas zonas. Tiks sakārtota teritorija pie skolas, varēs atpūsties, pastaigāties tur.
Attiecībā uz rotaļu laukumiem. Pie skolas pēc labiekārtošanas tiks uzlabots arī bērnu rotaļu laukums, Krapā pagaidām varu solīt vien basketbola grozu jaunu,Staros tiek veidota zona atpūtai un sportam , kur paredzēts arī bērnu rotaļu laukums un lielās šūpoles.
Attiecībā uz kaķiem..Man nav risinājuma. Laikam jau pie daudzdzīvokļu mājām kaķi gājuši un ies uz smilšu kastēm un es neredzu iespēju to novērst.Ierobežojot kastes un liekot virsū režģi, varbūt.
Pie daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanas vēlētos redzēt iedzīvotāju iniciatīvu. Atbalstīšu.
Paldies par interesi!

pirms 12 gadiem, 2008.05.12 07:17

Kad stajamies ES solija daudz ko.. tagad priecajamies par solito un gaidam solijumus talak tik :D

pirms 12 gadiem, 2008.05.12 00:58

Viss jau ir labi-vajag asfaltu,sporta laukumu un visu parejo,bet maminam ar maziem berniem gan nav kur aiziet pastaigaties un paspeleties,bet lielakiem berneim ir jamekle kaku atstata bagatiba smilsu kaste un jakarajas listekas ka skatoties pilnigi sermuli skrien par kauliem!Vai nav aizvajnojosi?Gribetu dzirdet Dulbinskas kundzes komentaru?

pirms 12 gadiem, 2008.05.11 21:21

Gunta

Krapu atcerējās arī ierīkojot sociālo pakalpojumu punktu, kopjot parku, svinot Jāņus, iededzot Ziemassvētku egles,vai ne, krapēnieši?

pirms 12 gadiem, 2008.05.10 22:02

Ļoti patīkami dzirdēt ka pagasta vadība atcerējusies ka Krapā arī dzīvo cilvēki kas vēlas parvietoties pa ceļu nesalaužot kājas un savus auto.Paldies jums un lai viss iecerētais izdodas ar uzviju!

pirms 12 gadiem, 2008.05.09 17:28

Citas ziņas