Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpmāk Valsts Darba inspekcija nebūs atbildīga par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību

No 2008.gada 1.janvāra Valsts darba inspekcija (VDI) nebūs atbildīga par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību. Minētās funkcijas ar nākamā gada 1.janvāri pildīs Valsts būvinspekcija. To paredz Labklājības ministrijas (LM) sagatavotais likumprojekts „Valsts darba inspekcijas likums", kas vakar, 18.decembrī, apstiprināts Ministru kabineta sēdē. Par likumprojektu vēl lems Saeima.

Likumprojektā noteikta arī kārtība, kādā VDI no nākamā gada 1.janvāra varēs pilnībā vai daļēji apturēt uzņēmumu darbību gadījumos, kad pārkāpti darba tiesību un darba aizsardzības normatīvie akti.

 

"Tādējādi būs novērsta situācija, ka VDI nevar apturēt uzņēmumu darbību, jo ar 2008.gada 1.janvāri spēku zaudēs likums "Par uzņēmumu, iestāžu un organizāciju darbības apturēšanu", secina Labklājības ministrijas Komunikāciju departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Marika Kupče.

 

Ministrijas speciāliste stāsta, ka nākamajā gadā paplašināsies arī VDI uzraudzības joma attiecībā uz privātajām teritorijām. Turpmāk inspekcijai būs tiesības kontrolēt un uzraudzīt arī to, kā privātpersonu teritorijās esošajos būvobjektos tiek ievēroti drošības un veselības aizsardzības pasākumi.

 

Šobrīd VDI nav tiesību veikt darba aizsardzības un darba tiesisko normatīvo dokumentu kontroli privātās teritorijās. Tā rezultātā tiek apdraudēta strādājošo veselība, jo šajās teritorijās bieži netiek ievēroti nepieciešamie drošības un veselības aizsardzības pasākumi.

 

Paredzams, ka Valsts darba inspekcijas likums stāsies spēkā no 2008.gada 1.janvāra.
VDI, tāpat kā līdz šim, būs jāveic arī kopējo valstī notikušo nelaimes gadījumu, par kuriem sastādīts akts vai atzinums, reģistrācija un uzskaite.

Pievieno komentāru

Citas ziņas