Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts prezidents noskaidro iedzīvotāju viedokli par krīzi valstī 5

Dienas vidū, noliekot ziedus pie Gulbenes Brīvības pieminekļa, Valsts prezidents Valdis Zatlers uzkavējās, lai neformāli parunātu ar gulbeniešiem. Te bija pulcējušies aptuveni 60 interesentu.

Zatlers jautāja iedzīvotājiem, vai, viņuprāt, pilsēta un valsts ir drošās rokās. Atbildes bija dažādas. No pozitīvām līdz negatīvām.

 

Kāda sieviete prezidentam pauda, ka valdība neieklausoties tautā, kaut nesen piketā Rīgā pie Saeimas bija izgājuši 5000 iedzīvotāju, prasot Saeimas atlaišanu un protestējot pret premjera Aigara Kalvīša darbību. Premjers neesot izpildījis solīto par lielākām algām un pensijām, un tas tracinot tautu.

 

"Piekritīsiet, ka jāsola tik, cik var izpildīt," diskutēja Zatlers.

 

Gulbenes jauniešu centrā "Bāze" V. Zatleru sagaidīja bariņš pusaudžu, kas iesaistīja viņu dažādās aktivitātēs, tostarp aicināja kopā muzicēt - spēlēt bungu pavadījumu dziesmai "Ai, jel, manu vieglu prātu" -, kas arī lieliski izdevās.

 

Valsts prezidents Valdis Zatlers, ierodoties Gulbenē dalībai konkursa "Sakārtotākā Latvijas pilsēta 2007" noslēguma pasākumā, noskaidroja Latvijas rajonu centru pilsētu, mazpilsētu vadītāju domas par krīzi valstī.

 

Tikšanās laikā ar pilsētu vadītājiem V.Zatlers taujāja, kādu viņi gribētu redzēt nākamo reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru. Viņš vēlējās arī dzirdēt, kā, pēc pilsētu vadītāju domām, virzās reģionālā reforma. Tāpat prezidentam interesēja pašvaldību vadītāju viedoklis par to, vai viņi savās pilsētās jūt politisko krīzi.

 

"Man tuvākajā laikā būs jāpieņem ļoti daudz lēmumu. Ļoti labprāt rēķinātos ar jūsu viedokli," teica V.Zatlers.

 

Baložu pilsētas mērs Andis Adats pauda, ka nestabilitāti valdībā jūt arī pašvaldībās, jo tās ir politizētas. Viņš atgādināja, ka līdz šim reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amatā bijuši tikai četri cilvēki, no kuriem katram bijusi raksturīga kāda viena īpašība.

 

"Ivars Gaters mums bija nežēlīgs ministrs, Juris Radzevičs bija lādzīgs ministrs, Māris Kučinskis bija saprātīgs ministrs, Aigars Štokenbergs bija spītīgs ministrs," teica A.Adats.

 

Zālē atskanēja komentāri, ka katram ministram kaut kā ir pietrūcis, tāpēc nākamajam vajadzētu apvienot visas šīs īpašības.

 


A.Adats teica, ka visoptimālāk darbs ritējis M.Kučinska vadībā, kad ticis panākts kompromiss. Arī Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis uzsvēra, ka ar varu, bez skaidrošanas un sagatavošanas reformas realizācijas gaitā konflikts nezudīs, tas gruzdēs un atkal liks sevi manīt.

 

Limbažu mērs Juris Žūriņš pauda bažas, ka ir pašvaldības, kas brīvprātīgi apvienojušās potenciālos novados, kuriem trūkst loģikas, jo tāda struktūra vēsturiski nekad nav bijusi. Tas notiekot šobrīd tīri politiskas ietekmes rezultātā.

 

"Līdz ar to pēc 15 - 20 gadiem nonāksim situācijā, ka atkal prasīsies pēc kādas reformas. Ir jābūt sakarībai, kompaktumam un loģikai," teica J. Žūriņš.

 

Viņš pauda, ka šī situācija ir jāpārrauga "no augšas" un jāregulē.

 


Ilūkstes novada un pilsētas domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna pauda, ka pašvaldības ir garants tam, ka valstī krīze nevar būt.

 


Taču viņš, Jaunsleinis, Skrundas pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga un Viļānu pilsētas domes priekšsēdētājs Juris Tučs pauda bažas par Latvijas mazo pilsētu likteni pēc reģionālās reformas, jo ir bažas, ka tad valsts kartē būs iezīmētas tikai deviņas lielās pilsētas.

 

"Mazpilsētas un lauki Latvijā ir tā lielākā vērtība. Nākotne rādīs, ka no lielpilsētām cilvēki muks uz šejieni, kas jau šodien notiek," teica Rāzna.

 

Valkas pilsētas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa uzsvēra, ka Valkai pilsētas tiesības ir piešķirtas jau 13.gadsimtā. Viņa uzsvēra, ka šādu vēsturisku faktu būtu jāņem vērā, kad izšķiras, kur un kam piešķirt Eiropas finansējumu.

 

Tučs uzsvēra, ka mazpilsētas ir valsts pērlītes. Taču to attīstība lielā mērā esot atkarīga no tā, kādu partiju pārstāv mērs.

 

Valsts prezidents, rezumējot tikšanos, pauda secinājumu, ka Latvijas pilsētās politiskās krīzes nav. Tāpēc Zatleram esot patiesa pārliecība, ka arī valstī šādas krīzes nav.

 

"Es pieminēšu pētījumu, kas veikts pavasarī. Vīriešiem darbspējīgā vecumā jautāja, vai viņi ir pārliecināti par savas ģimenes nākotni. Puse aptaujāto atbildēja apstiprinoši. Kad šiem pašiem vīriešiem jautāja, vai viņi ir pārliecināti par Latvijas valsti, bija maz tādu. Te ir tā pati analoģija," teica Zatlers. Viņš pauda, ka iespējams atvijā cilvēkiem šobrīd pietrūkstot vienotības sajūtas.

 

Savukārt Tukuma mērs Juris Šulcs iebilda, ka šobrīd Latvijas politikā aktuāla ir uzticības krīze.

 

"Jautajums, vai ir gribētāji, lai būtu krīze valstī," diskutēja Gulbenes mērs Nikolajs Stepanovs. Zatlers turpināja domu: "Ja būsim gribētāji, lai nav krīzes, tās nebūs."

Pievieno komentāru

Komentāri 5

,,,,

Pilnīgi pareizi, ka pensionāri... Kurš tad normāls cilvēks var atprasīties no darba... Ne jau visiem ir iespēja sēdēt daudzos krēslos un saņemt algu par katru krēslu, un laikam jau ne mazo...Tāda sajūta, ka Gulbene ir pensionāru pilsēta...

pirms 12 gadiem, 2007.10.31 12:16

...

Vai prezidenta kungs vispār zin, cik izmaksā nodokļu maksātājiem šāda viņa vizīte...

pirms 12 gadiem, 2007.10.30 11:31

,,,

Cilvēkiem, kuriemm ir daudz krēslu un daudz algu, protams likumā, KRĪZE - svešs jēdziens...

pirms 12 gadiem, 2007.10.29 11:34

Citas ziņas