Veselovs spēlē Latvijas izlases sastāvā

Arēnā "Rīga" 5.augustā otrajā starptautiskajā pārbaudes turnīrā basketbolā Latvijas valstsvienība, kurā spēlē arī gulbenietis Pāvels Veselovs, ar rezultātu 84:52 sagrāva Baltkrievijas izlasi.

P.Veselovs laikrakstam stāsta, ka pats bijis ļoti pārsteigts, kad viņam piezvanīja treneris un teica, ka esot jāspēlē izlases sastāvā.

"Svētdien aizvadīju savu pirmo spēli, kurā guvu arī 6 punktus un 4 atlēkušās bumbas. Vēl ir priekšā septiņas spēles, ja tās tiks izspēlētas veiksmīgi, tad - uz finālu," saka P.Veselovs.

Latvijas izlasē spēli sāka Jānis Blūms, Armands Šķēle, Kristaps Janičenoks, Kaspars Bērziņš un Andris Biedriņš. Otro ceturtdaļu nedaudz veiksmīgāk iesāka pretinieki. Līdz pirmā puslaika beigām ar J.Blūma, K.Janičenoka un P.Veselova veiksmīgo darbību uzbrukumā mūsu basketbolisti ieguva 15 punktu pārsvaru.

Pēdējās desmit minūtēs Latvijas izlases galvenais treneris Kārlis Muižnieks ļāva spēlēt tiem, kas parasti tiek pie mazāka spēles laika. Baltkrievi izmantoja šo situāciju, nedaudz samazinot rezultāta starpību. Latvija pieļāva daudz muļķīgu kļūdu, nespējot īsti labi apspēlēt pretinieku zonas aizsardzību. Tomēr cīņasspars mūsējiem nebija zudis, šķiet, pat vēl vairāk pieaudzis, jo katram spēlētājam acīs dega uguntiņa sevi parādīt no labākās puses. Spēles beigu rezultāts - 84:52.

6.augustā ar 83:74 Latvijas izlase pārspēja Jaunzēlandes izlasi. P.Veselova kontā - 7 punkti.

Pirms spēles bija zināms, ka pēc abpusējas vienošanās izlasi pametis Ivars Timermanis, kurš devies uz savu jauno klubu Vācijā. Spēlē nepiedalījās Jānis Porziņģis, kuru nomainīja Raitis Grafs. Arī pirmdien nespēlēja Sandis Valters, kuram to darīt liedz potītes savainojums.

10.augustā pārbaudes spēlē Latvijas izlase spēkiem mērosies ar Krievijas izlasi.