Zemniekus aicina piedalīties projektā

Gulbenes rajona zemnieki kopā ar vēl sešu rajonu zemniekiem ir aicināti piedalīties projektā "Audzē ziemas rapšus Latgalē". Saimniekiem, kuri pieteiksies projektā, paralēli būs iespēja piedalīties konkursā "Zelta rapsis 2009" nominācijā "Efektīvākais rapšu audzētājs Latgalē". Šodien ir pēdējā diena, kad iespējams pieteikties projektā.

Konkursa laureāts par ekonomiski efektīvu saimniekošanu saņems ne tikai titulu un gandarījumu par savu darbu, bet arī vērtīgas balvas no konkursa organizatoriem un sponsoriem.

 

Projekta "Audzē ziemas rapšus Latgalē" rīkotāji ir zemnieku izveidotā kooperatīvā sabiedrība "LATRAPS", kas astoņu darbības gadu laikā ieguldījusi īpašu darbu rapšu kultūras audzēšanas tradīciju un tehnoloģiju izveidei Latvijā.

 

Jāpiesakās pie "LATRAPS" Latgales reģiona konsultanta Pētera Stonkas pa tālruni 26174259.

 

Var nest peļņu

Rapšu audzēšanas kustības aizsācēji Latvijā ir pārliecināti, ka šī kultūra var nest peļņu visu Latvijas reģionu zemniekiem. Vidējā ziemas rapšu cena šāgada sezonā tiek prognozēta virs 300 latiem. No viena hektāra, efektīvi strādājot, iespējams nokult apmēram 3 tonnas rapšu.

 

Projekta dalībnieki tiks iepazīstināti ar pilnībā izstrādātu audzēšanas tehnoloģiju, labākajiem sēklas materiāliem, mēslošanas līdzekļiem un optimālākajiem sējas laikiem. Viņiem tiks garantēta iespēja iegādāties visas audzēšanai nepieciešamās izejvielas.

 

"LATRAPS" speciālisti pārbaudīs apsētos rapša laukus un konsultēs lauksaimniekus par nepieciešamajiem papildinājumiem rapšu sējumu kopšanā.

 

Pirmais eksperiments

Šāds projekts kā eksperiments Latgalē tiks veikts pirmo reizi, tāpēc "LATRAPS" apzinās zemnieku bažas par veiksmīgu rezultāta sasniegšanu. Ir arī nolemts, ka projekta dalībniekiem gadījumā, ja ziemas rapši nepārziemos ziemošanas apstākļu dēļ, tiks segta puse no vajadzīgā herbicīda daudzuma, kas pielietojams ziemas rapšu pārsēšanai ar vasaras rapsi. Sākoties ziemāju sējai, sāks darboties arī lauksaimniecības risku fonds, kas paredzēts kompensāciju izmaksām.

 

Ja klimatiskie apstākļi būs iznīcinājuši vairāk nekā 30 procentus no saimniecības attiecīgās kultūras gada ražas, lauksaimnieks saņems daļēju zaudējumu kompensāciju.

Pievieno komentāru

Citas ziņas