Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zobārsta palīdzība jāmeklē pašiem 10

"Gadījās, ka bērnam vajadzēja zobārsta palīdzību sestdienas vakarā, slimnīcas uzņemšanas nodaļā viņam palīdzēt nevarēja. Mēģināju sazvanīt zobārstus, arī nekas nesanāca. Beidzot sazvanīju zobārsti Zentu Brici, kura palīdzēja manam bērnam. Gulbenē nav dežurējošā zobārsta, uzskatu, ka tā ir problēma," "Dzirksteles" interneta portāla forumā raksta kāda lasītāja.

Savulaik cilvēki, kurus brīvdienās, svētku dienās vai vēlās vakara un nakts stundās piemeklēja akūtas zobu sāpes, pēc palīdzības varēja vērsties Gulbenes slimnīcas uzņemšanas nodaļā, kur bija sastopams dežurējošais zobārsts. Tagad tādas iespējas nav.

 

Slimnīcas uzņemšanas nodaļā paskaidroja, ka tagad lielu zobu sāpju gadījumā palīdzība ir jāmeklē pašiem pie zobārstiem, kuri izveidojuši privātās prakses.

 

"Slimnīcas štata darbinieku sarakstā zobārsta nav. Arī no savulaik dežurējošā zobārsta atteicāmies, jo viņam nebija darba. Saprotu, ka sāpošs zobs cilvēkam ir katastrofa, bet, ja dežurējošā zobārsta palīdzība bija nepieciešama mēnesī vienam vai diviem pacientiem, tad uzturēt sertificētu zobārsta kabinetu slimnīcā nav nozīmes," saka Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Mudīte Jaceviča.

 


Rajonā šobrīd strādā septiņi zobārsti un viena zobu higiēniste. "Dzirkstele" sazinājās ar lielāko daļu zobu speciālistu, lai uzzinātu, vai zobārsti ir gatavi palīdzēt cilvēkiem savā brīvajā laikā, vai viņiem tas vispār ir jādara?

 

Zobārste Ingūna Ziemele, kuras privātprakse atrodas Rīgas ielā 47, strādā arī sestdienās. Neviens pacients ar sāpošu zobu netiekot raidīts projām, tikai jāgaidot rindā. Esot bijuši gadījumi, kad daktere mērojusi ceļu no dzīvesvietas Tirzas pagastā uz Gulbeni, lai savā brīvajā laikā sniegtu palīdzību kādam savam pacientam akūtas nepieciešamības gadījumā.

 

Pamatu ielā 2 atrodas Mārītes Veigules zobārsta prakse, bet pati speciāliste uz darbu Gulbenē brauc no Tirzas pagasta.

 

"Es nedzīvoju pilsētā, bet Tirzā, kur man nav sava kabineta, lai pieņemtu pacientus, tāpēc brīvdienās un svētku dienās, lai sniegtu palīdzību, uz Gulbeni nebraucu. Zobārsti ir nevar atrisināt problēmu par dežurējošo zobārstu. Tā ir jārisina daudz plašākā mērogā," uzskata M.Veigule.

 

Stomatoloģes Aijas Poliņas kabinets atrodas Gaitnieku ielā 3. Speciāliste stāsta, ka neatsakoties palīdzēt arī savā brīvajā laikā, ja vien esot uz vietas.

 

"Arī zobārsts ir tikai cilvēks, kuram tāpat kā visiem pienākas brīvdienas. Uzskatu, ka cilvēkiem regulāri jāapmeklē zobārsts, tad neradīsies problēmas. Arī tad, ja zobs sāk sāpēt ceturtdien, nevajag gaidīt svētdienu, lai tad meklētu zobārsta palīdzību. Ir jānāk nekavējoties! Tas nevar kļūt par normu, ka pacienti pie zobārsta nāk tikai brīvdienās vai svētku dienās. Daudzi aizbildinās, ka zobārsta pakalpojumi ir dārgi, bet tad, kad palīdzība vajadzīga brīvdienā, ir gatavi maksāt kaut dubultā," saka A.Poliņa.

 

Dzelzceļa ielā 1 pacientus jau daudzus gadus pieņem zobārste Zenta Brice. Viņa uzskata, ka arī zobārsts ir ārsts, tāpēc jāpalīdz cilvēkam jebkurā dienā vai diennakts stundā.

 

"Neesmu no tiem, kas var atteikt cilvēkam palīdzību. Strādāju arī sestdienās. Uz kabinetu esmu braukusi arī vēlu vakarā un pat naktī. Mēnesī sanāk četras reizes palīdzēt, citkārt - vēl vairāk. Cilvēks piezvana, ja viņam ir savs transports, atbrauc man pakaļ uz dzīvokli. Ja slimnīcā kādam pacientam ir nepieciešama stomatologa konsultācija, piemēram, traumēts žoklis un tamlīdzīgi, neatsakos palīdzēt," saka Z.Brice.

 

Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras Vidzemes teritoriālās nodaļas vadītājs Artis Stuburs, stāsta, ka visiem zobārstiem par pakalpojumiem esot noteikts vienāds maksas pakalpojumu tarifs. Samaksa neesot atkarīga no tā, vai stomatologs strādā darba laikā vai ārpus tiešā darba laika.

 

"Zobārsti strādā privāti, vairs nav tā, kā agrāk, ka viņi bija piesaistīti konkrētai iestādei. Pieņemt pacientu brīvajā laikā vai atteikt, ir katra zobārsta paša izvēle. Arī par palīdzību ārpus darba laika zobārsts, kurš strādā privāti, var paprasīt nenoteiktu maksu. Ja zobārsts ar mūsu aģentūru ir noslēdzis līgumu par bērnu zobārstniecību, tad bērniem līdz 18 gadu vecumam zobārsta pakalpojumus apmaksā valsts. Ja šāda līguma nav, tad maksu par pakalpojumu nosaka pēc tarifa," saka A.Stuburs.

 

Rajona sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Aina Kokoreviča stāsta, ka šobrīd lielākā problēma esot zobārstu nepieejamība laukos, jo tikai dažos rajona pagastos cilvēkiem uz vietas iespējams saņemt zobārsta pakalpojumus.

 

"Valsts beidzot ir sākusi domāt par šo problēmu. Ir iegādāti pārvietojamie zobārstniecības kabineti, kas izbrauks uz pašvaldībām, uz tālākajiem pagasta nostūriem, lai sniegtu cilvēkiem zobārsta pakalpojumus. Galvenā vērība noteikti tiks veltīta bērniem," saka A.Kokoreviča.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

tanja

Ziemele ir vissliktākais zobārsts ko es zinu! Nezinu ar ko viņa nodarbojās tad, kad viņai mācīja to kā labot cilvēka zobus!

pirms 8 gadiem, 2011.11.15 22:55

Rūdolfs

Neaizmirsīsim to, ka zobārsti arī ir tikai cilvēki.

pirms 9 gadiem, 2010.10.16 01:06

mammina

kur lai es varu savam bernam kura ir tikai 2 gadi salabot un izraut zobinus

pirms 10 gadiem, 2010.02.13 12:29

ju-ju

mana gadijuma zobuārsta palidzība vajadzeja pēc nelaimes gadijuma un bērnam vel nav 2 gadus

pirms 12 gadiem, 2007.12.07 18:50

Egija

jaa, tieshi taa ir lloti svariigs dezzureejoshais zoobaarsts Gulbenee, kur lai normaali dodas, ja saaak naktii nenormaali saapet zobs...vai atkal nenormaali sadzerties pretsaapju zaales, tur vajag pietiekami speciigas, lai parietu..paldies, ka uzklausiijaaat

pirms 12 gadiem, 2007.11.30 22:18

aikasap

Man arī reiz bija izmisums ar sāpošu zobu... Palīdzību neatteica vienīgi dr.Brice. Par to viņai joprojām esmu pateicīgs!
Bez tam arī visiem augstprātīgajiem ārstiem plombēšanas kvalitāte stipri klibo. Toties solīdu naudas summu nekaunas paprasīt, jo vienmēr jau var uz pacienta slikto zobu stāvokli norakstīt...

pirms 12 gadiem, 2007.11.29 17:20

sesks

un tur jau tā lieta ka pieņem tikai it kā SAVUS pacientus -pārejiem parāda durvis ,pat bērniem -jā izņemot Brici,bet pārejiem ir nospļauties.pārejiem ir atbilde -ejiet pie sava zobārsta,bet ko darīt ja nav tāda??es tak par to maksāju nejau zobārsti tad kāpēc dzen prom?vai nav tiesību labot gulbenē zobus kur gribu?par strādājošajiem labāk vispār nerunāt tie darbu beidz un zobārsti sen jau nestrādā.

pirms 12 gadiem, 2007.11.29 09:09

puuce

Ja godīgi, tad Gulbenē nav neviena laba zobārsta. Piem.Ziemele,'cenas uzliek skatoties no klienta materiālā stāvokļa. Ja pa adatas lieluma cauruma aizplombēšanu paprasa 18 Ls, tad man nav ko teikt.

pirms 12 gadiem, 2007.11.29 08:53

es

esu bijusi gandriiz pie visiem gulbenes zobarstiem un neviens neklausa pacientu tik mauc mute ar saviem durekliem no baileem pilnas bikses, bet sie tik saka ka nesapesot bet tapat sap. vieniiga kuru varu ieteikt zobarste lizuma ta bez nekadam problemam un liekas nonemsanas izdara ko vajag. un nedara pacientam lieki pari un nebaksta ar visiem saviem bakstamajiem iespricee izrauj un esj pirmo reizi nebija tik loti bail kaa pie gulbenes zobarstiem.

pirms 6 gadiem, 2013.08.17 11:36

Lapsa

Ziemele man vismaz šķiet viss labākais zobārst ko es zinu viņa tik laba un pieklājīga

pirms 6 gadiem, 2014.05.21 19:52

Citas ziņas