Lavaša uzkodu rulete “Olivjē”

Sastāvdaļas:
100 gramu vārītas desas, 2 vārīti kartupeļi, 1 vārīts burkāns, 2 vārītas olas, 2 marinēti gurķi, 1 taisnstūrveida lavaša loksne, 150 – 200 gramu mīksta kausētā siera, majonēze pēc vajadzības.

Rasols ir viens no iecienītākajiem ēdieniem gan Ziemassvētku un Vecgada mielasta galdā, gan arī jebkuros citos ģimenes godos. Šādiem salātiem variāciju ir daudz, jo izejvielas iespējams mainīt vai pēc garšas pievienot arī savas izvēlētās. Līdzīgi pagatavotus, tos mēdz dēvēt arī par Olivjē salātiem. Bet, izvēloties šādu radošu pieeju, rasolu varam pasniegt galdā netradicionālāk – kā gardu un ērtu uzkodu. Un tas nemaz nebija sarežģīti.

Visas sastāvdaļas sagatavoju atsevišķi, tās nesamaisot. Desu smalki sagriezu, gurķus un kartupeļus sarīvēju uz rupjās rīves. Olas nolobīju un sakapāju. Burkānu sarīvēju uz vidēji rupjas rīves. Izklāju lavaša plāksni un vienmērīgi pārsmērēju ar kausēto sieru. Pārējās sastāvdaļas izliku kārtām pa visu loksni, mazliet pārsmērējot ar biezu majonēzi. Satinu garā ruletē, ko ērtības labad sadalīju divās daļās, un ievietoju ledusskapī, lai garšas labāk savelkas. Un tad jau varēju griezt šķēlēs un noformēt uz šķīvja.

Pievieno komentāru

Ēdamprieki