Torte ar rabarberu krēmu

Biskvītam:
10 olas,
6 ēdamk. cukura,
4 ēdamk. brūnā cukura,
6 ēdamk. kviešu miltu,
4 ēdamk. pilngraudu kviešu miltu.

Cepuma kārtai:
170 g miltu,
75 grami cepamā margarīna,
1 ola,
25 g cukura,
25 g brūnā cukura,
naža gals sāls.

Biskvīta pagatavošana:
Biskvītu gatavo divos piegājienos. Izmantoju tortes formu 26 cm diametrā. Atdala piecus olu dzeltenumus no baltumiem. Baltumiem pievieno šķipsniņu sāls un puto, līdz izveidojusies stingra putu masa. Olu dzeltenumiem pievieno trīs karotes cukura un divas karotes brūnā cukura un saputo, līdz cukurs izkusis un masa kļuvusi gaišāka. Tad pievieno trīs karotes miltu un divas karotes pilngraudu miltu un iemaisa (var arī ar mikseri), līdz veidojas vienmērīga masa, kuru iecilā olu baltumu putās. Iegūto mīklu lej kūkas formā un cep aptuveni 15 minūtes 180 oC temperatūrā.

Cepuma kārta:
Cepamo margarīnu sagriež mazākos gabaliņos, liek bļodā un pievieno pārējās sastāvdaļas. Mīca, līdz veidojas viendabīga masa. Mīklu uz kādu laiku liek ledusskapī atpūsties. Izņem no ledusskapja, izrullē tik lielu, lai pēc kārtas izcepšanās varētu izgriezt nepieciešamā diametra apli. Cep 180 oC,  līdz cepuma kārta ieguvusi zeltainu krāsu, apmēram 10 minūtes.

Rabarberu krēms:
Svaigus sagrieztus rabarberus liekam katliņā, pievienojam 40 ml ūdens un 180 g ievārījuma cukura (ar šo apjomu ievārījuma cukura krēms sanāca diezgan salds) un liek uz uguns karsēties, līdz rabarberi izjukuši. Atstāj masu padzist. Uzbriedina želatīnu. Krēmsieru, cukuru un saldo krējumu saputo, līdz veidojas viendabīga masa (nepārputo) un pievieno padzisušo rabarberu ievārījumu. Ūdens peldē atlaidina želatīnu un pievieno krēmam, ļauj sabiezēt (ja krēms pēc ievārījuma pievienošanas ir gana stingrs, tad želatīnu var nelikt).
Liek kūku kopā, kārto iepriekš izmantotajā kūkas formā – biskvīts, krēms, cepuma kārta, krēms, biskvīts. Liek kūku ledusskapī savilkties.
 
Želeja:
Želeju gatavo pēdējo, kad kūka jau salikta un atrodas ledusskapī. Sasaldētās ogas ar cukuru liek katliņā un silda, līdz izkusušas un izjukušas. Es izmantoju saldētas avenes. Iegūto masu izkāš caur sietu – iegūst 300 ml sulas. Uzbriedina želatīnu. Uzbriedināto želatīnu ūdens peldē atlaidina un maisot pievieno sulai. Iegūto maisījumu lej kā pēdējo kārtu kūkai. Liek atpakaļ ledusskapī, līdz želeja sastingusi.
Kūku dekorē neilgi pirms pasniegšanas.

Pievieno komentāru

Ēdamprieki