Aicina pieteikt skolēnu grupas Atvērto durvju dienas pasākumiem 9. maijā

Atzīmējot 15 gadus kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, un jau piecus gadus kopš mūsu valūta ir eiro, Eiropas dienā, 9. maijā, aicinām skolēnu grupas no dažādām Latvijas pilsētām doties „ceļojumā pa Eiropas Savienību” Rīgā!

Durvis skolēnu grupām vērs ES dalībvalstu un Eiropas Austrumu partnerības valstu vēstniecības, kas iepazīstinās ar savu darbu Latvijā, rīkos tikšanās ar diplomātiem, kā arī stāstīs par savu valstu kultūru, ģeogrāfiju, tūrisma iespējām. Skolēniem būs iespēja skatīties videofilmas, aplūkot izstādes un piedalīties spēlēs, tā iepazīstot dažādu Eiropas valstu kultūru un tradīcijas.

Interaktīvas un izzinošas aktivitātes jauniešiem organizēs Eiropas Savienības māja, Ārlietu ministrija, Saeima un Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes birojs (BEREC Office).

Lai rādītu un stāstītu, kā īstenoti ES līdzfinansēti projekti, skolēnus uzņems Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Starptautiskā lidosta “Rīga”, Getliņi EKO, Kalnciema kvartāls u.c. organizācijas.

ES māja Rīgā, kurā vienuviet atrodas Eiropas Parlamenta birojs, Eiropas Komisijas pārstāvniecība, kā arī Zināšanu, sarunu un mākslas istabas, koordinēs maršrutu izstrādi katrai skolēnu grupai individuāli, lai skolēniem un skolotājiem bezmaksas būtu iespēja apmeklēt trīs dažādus Atvērto durvju dienas objektus un sakrāt zīmogus spēlei, kuras noslēgumā 10. maijā tiešraidē www.esmaja.lv tiks izlozētas vērtīgas balvas.

Atvērto durvju dienā aicināti piedalīties pamatskolēni vecumā no 12 – 14 gadiem un vidusskolēni vecumā no 15 – 19 gadiem. Maksimālais personu skaits grupā – 25.

ES māja piedāvā arī apmaksāt brauciena transporta izdevumus (degviela). Autobusa organizēšanu un citu izmaksu segšanu nodrošina skola.

Grupu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties līdz 3. aprīlim (ieskaitot).

Vēršam uzmanību, ka pieteikšanās automātiski negarantē dalību pasākumā. Priekšroku dosim tām skolēnu grupām, kas būs pieteiktas pirmās (hronoloģiskā secībā) un kas iepriekšējos gados nav piedalījušās Atvērto durvju dienā. No vienas skolas atļauts pieteikt vienu grupu. Personīgi atbildes e-pasti tiks nosūtīti kontaktpersonām līdz 15. aprīlim.

Latvijas iedzīvotāji jau 15 gadus aktīvi izmanto iespējas, ko sniedz Latvijas dalība ES. Kopš iestāšanās ES Latvijas iedzīvotājiem ir paplašinājušās ceļošanas un studiju iespējas, tiek sniegts plašs atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai, uzlabojusies vides un dzīves kvalitāte – sakārtota ceļu infrastruktūra, attīstīti atpūtas, sporta un kultūras objekti, saglabāts un bagātināts kultūras mantojums. Šis ir laiks, kad Eiropa piedzīvo izaicinājumiem pilnu laiku saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no ES, risina citus iekšējos, ārējos drošības, sociālekonomiskos un politiskos jautājumus. Līdz ar to svarīga ir ikviena ES pilsoņa aktīva iesaiste kopīgās Eiropas nākotnes veidošanā - līdzdalība gan ikdienas pilsoniskajās aktivitātēs, gan Eiropas Parlamenta vēlēšanās 25.maijā.

Pievieno komentāru

ES un Latvija