Eiropas Savienība un Latvijas izaicinājumi 2019. gadā

2019. gads solās būt notikumiem bagāts un nozīmīgs gan Eiropai, gan arī Latvijai. Eiropas Savienībai ir jānoslēdz Apvienotās Karalistes izstāšanās process no tās. “”Brexit” nesniedz ieguvumus nevienai no iesaistītajām pusēm - tie ir lieli finansiāli zaudējumi, kuri, protams, ietekmē arī nākamo daudzo gadu budžetu, par kuru EP vēl ir jāvienojas un tas jāpieņem. Ta ir ir svarīgi arī Latvijai, jo noteiks, cik daudz naudas mēs saņemsim turpmākajos gados.

2019. gadā mūs sagaida arī Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kuras iezīmēs Eiropas nākotni tuvākajiem pieciem gadiem. Svarīgi ir nepieļaut populisma uzvaras gājienu Eiropas Savienībā, ko pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām var novērot arī Latvijā.
Latvijā 2019. gadā turpināsies pozitīvas pārmaiņas Latvijas ekonomikas struktūrā. Eksports 2018. gadā ir palielinājies par 6,8 procentiem, un, neskatoties uz ārējo tirgu neskaidrībām, arī turpmāk varam cerēt uz tā pieaugumu.

Svarīgu lomu šajā gadā ieņems informācijas un komunikāciju nozare. Šai nozarei ir liels potenciāls. Jau 2018.gadā informācijas un komunikāciju sektora pievienotās vērtības īpatsvars ir pārsniedzis finanšu sektora īpatsvaru - 3,9 procentus.
2019. gadā mums ir jākoncentrējas uz ticību sev, saviem panākumiem un mūsu valstij.  Mums ir milzīgs potenciāls sasniegt daudz. Lai mums ir spēks un veiksme šo ticību īstenot!


Pievieno komentāru

ES un Latvija