EP Vēlēšanas: būs daudz pretenziju pret CVK 13

Ir noslēgusies divu dienu iepriekšējā balsošana 17 Gulbenes novada vēlēšanu iecirkņos, balsstiesīgajiem piedaloties Eiropas parlamenta vēlēšanās. Aktivitāte ir bijusi vērā ņemama. Piemēram, Gulbenē divu dienu laika nobalsojis nepilns 100 vēlētāju. Taču vakar apbēdinājušas pēkšņi visā valstī radušās tehniskās problēmas, kuru dēļ vēlētāji varēja balsot tikai dzīvesvietai piesaistītā iecirknī, nevis jebkurā citā, kā tika sludināts iepriekš.

Novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Lienīte Reinsone “Dzirkstelei” stāsta, ka vakar Gulbenes pilsētas vēlēšanu iecirknī šā iemesla dēļ nācās atraidīt kādus 30 vēlētājus. Daži pat esot uzkavējušies iecirknī cerībā, ka elektroniskā sistēma (kura iespējama datu apmaiņa par katru vēlētāju) atsāks funkcionēt un viņi tomēr varēs nobalsot Gulbenē. L.Reinsone saka – šie cilvēki palika neapmierināti, ko arī neslēpa.

Centrālā vēlēšanu komisija vakar ziņoja, ka intensīvi tiek strādāts pie tehnisko problēmu atrisināšanas, lai šodien vēlētāji varētu izmantot iespēju nobalsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā. Šodien vēlēšanu iecirkņi valstī būs atvērti no pulksten 10.00. Sākotnēji tika ziņots, ka tie strādās  līdz 16.00, bet vakar parādījās informācija, ka iecirkņu darbalaiks tiks pagarināts līdz pulksten 20.00.

Jau vakar vēlēšanu iecirkņos visā novadā saņēma pieteikumus balsošanai atrašanās vietā. Ne tikai Gulbenē jau saņemti 20 šādi pieteikumi, bet arī, piemēram, Tirzas, Daukstu un Līgo pagastā. Pieteikumus var pieņemt no slimnīcas pacientiem, sociālās aprūpes klientiem un viņu aprūpētajiem, vecajiem, nespējīgajiem cilvēkiem, kā arī balsstiesīgajiem īslaicīgās aizturēšanas vietās. L.Reinsone saka – paredzēts, ka pieteikumus balsošanai atrašanās vietā pieņems līdz rītdienas pulksten 12.00, taču iespēju robežās arī vēlāk.

L.Reinsone stāsta, ka Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā vēlētāju aktivitātei publiski varēs sekot līdzi tikai rīt. Iepriekšējās balsošanas dienās tas nav iespējams. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas statistikas datiem Gulbenes novadā ir 17 087 balsstiesīgie iedzīvotāji.

Rīt, 25.maijā, varēs balsot tikai tajā iecirknī, kas norādīts no PMLP saņemtajā vēstulē. Vēlēšanu dienā sestdien iecirkņi būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00. Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID). Ja paziņojums netika saņemts, tad var interesēties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana” vai pa tālruni 67049999.

Latvijas iedzīvotājiem jāievēl astoņi no kopumā 751 Eiropas Parlamenta deputāta. Jaunais sasaukums strādās no 2019. līdz 2024.gadam. Uz ievēlēšanu no Latvijas pretendē 16 saraksti un kopumā 246 deputātu kandidāti. Deputātu vietu sadalē nepiedalīsies tie kandidātu saraksti, kuri būs saņēmuši mazāk par 5 procentus vēlētāju balsu. Provizoriskie vēlēšanu rezultāti būs zināmi pusnaktī no 26. uz 27.maiju, kad noslēgsies vēlēšanas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

?

Kāda no Reinsones būs novada izpilddirektore ja nespēj vadīt pat vēlēšanu komisiju?

pirms gada, 2019.05.24 10:32

Dairis

Jautājums, kā Reinsone var būt izpilddirektores p.i., finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja un vēlēšanu komisijas vadītāja? Kurus darbus dara, kurus nē? Vai mums visa Gulbenes novadā nav cilvēku, kuri varētu vadīt vēlēšanu komisijas, kā tikai domes darbinieki? Kad viņi nostrādā savās stundās? Tiešām nauda un.vara valda Reinsones kundzes amatos? Vai kādreiz būs diezgan?

pirms gada, 2019.05.24 12:42

vēlētāja

1. paskatieties, cik pie šo vēlēšanu bardaka ir vainas novada vēlēšanu vai iecirkņu komisijām. Viņi ir izdarījuši visu, kā vajag. Kas notiek CVK un mūsu gudrajās tehnoloģijās. Nevainojiet to, kas pie visa šī haosa nav vainīgs.
2. Vai jūs vispār ziniet, kad tiek ievēlēta un līdz ar to izveidota novada vēlēšanu komisija? Izlasiet likumus, ja nezināt. Tad viņa nevarēja paredzēt, ka pēc vairākiem gadiem piedāvās amatu. Pirms kaut ko aprejiet, noskaidrojiet faktus.

pirms gada, 2019.05.24 13:07

Zintis

Darbs VK....papētīt...

pirms gada, 2019.05.24 13:17

Aldis

Šeit neiet runa par CVK neizdarībām, bet gan par atsevišķu indivīdu naudas un varas kāri! Kad var paveikt visus darbus un kā? Neviens ar varu.nepiespiež amatus! Cilvēkam pašam jāsaprot ko un cik var! Bet var jau sagrābt visu, tikai citus redz un visu samazina, nedrīkst vairāk par slodzi strādāt, bet varenie var kaut 3 slodzes strādāt????????????, ka tik kādreiz neaizrijas...

pirms gada, 2019.05.24 13:15

Otto

Nu šaurās pierītes:
1/ziņojumus nesūta pašvaldība uz vēlēšanām,bet Cvk.
2/kas tad nav kārtībā ar vēlēšanām!?Ej un balso!
3/Vajadzētu jau saprast,ka Reinsone vēl nav izpilddirektore un gan jau darbus nesavienos.
4/Arī citās pašvaldībās tapat darbinieki ir vēlēšanu komisijās.
5/Tā vien liekas,ka kāds ir dabujis trūkties no L.Reinsones,ka visu laiku gānās!Vai ne tā!?

pirms gada, 2019.05.24 16:06

Uhh

Nu tu Otto samuldējies...

pirms gada, 2019.05.24 17:17

25.maijs

Citos novados pašvaldības darbinieki ņem atvaļinājumus, lai strādātu vēlēšanu komisijās. Kā ir Gulbenē?

pirms gada, 2019.05.25 08:16

Matemātika

Ja spēj vienā darbā, dīkstāve otrā, un otrādi, jo darba laiks ir tik garš cik ir. Pārslodze ārpus darba stundām rada kvalitātes kritumu. Vai novadā ir darbaspēka deficīts?Ja viens cilvēks apkraujas ar trim darbiem, divi citi citi paliek tukšā.

pirms gada, 2019.05.26 12:45

Taure

Jā, deficīts kvalificētam darbaspēkam! Kā tad jūs domājat, ka ar piecām klasēm un deju kursiem pietiks?? Daļa, kas šeit rej, apgalvošu, knapi vidusskolu beiguši! Un tagad neatbildat man, bet paši sev! Tā ir??

pirms gada, 2019.05.27 14:03

Taure

Kur arguments? Man ir tikai apgalvojums. Aizpildi telpu??? Ja to gribi apgāzt, vismaz nejauc prognozes ar faktiem! Prognozē pētījumā, bet ne realitātē! Ja būtu centīgs, pavērotu ainu un lieki datoru nevērtu!

pirms gada, 2019.05.30 00:20

ES un Latvija