EP vēlēšanas: "Progresīvos" pārstāvēs pasniedzēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un uzņēmēji

Partiju "Progresīvie" Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās pārstāvēs pasniedzēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un uzņēmēji.

Rīgā šodien notiek partijas pārstāvju sapulce, kurā "Progresīvie" iepazīstina ar saviem EP vēlēšanu kandidātiem. Jau iepriekš publiski bija izskanējuši divu kandidātu vārdi un kā pirmie divi numuri pieteikti - cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas "Sustento" vadītāja Gunta Anča un "Progresīvo" priekšsēdētājs Roberts Putnis.

Taču šodien pārstāvju sapulcē plašāk tika iepazīstināts ar pārējiem kandidātiem starp kuriem ir projekta "Iespējamā misija" skolotāja un lektore Rīgas Stradiņa universitātē Antoņina Ņenaševa, vides aktīvists un nodibinājuma "Vides izglītības fonds" projektu vadītājs Edmunds Cepurītis, Latvijas Aviācijas arodbiedrības valdes priekšsēdētāja un juriste Dace Kavasa, Eiropas Komisijas Preses dienesta preses sekretārs Uldis Šalajevs, advokāte un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore Solvita Olsena, uzņēmējs un bijušais "Progresīvo vadītājs Ansis Dobelis.

Tāpat EP vēlēšanām izvirzīta Latvijas Universitātes Socioloģijas nodaļas asociētā profesore Līga Rasnača, dienesta "Samariešu atbalsts mājās" vadītājs Viesturs Kleinbergs, Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja kuratore Agnese Logina, Brīvības un solidaritātes fonda valdes loceklis, vieslektors Stokholmas Ekonomikas augstskolā Māris Graudiņš, Eiropas Pretnabadzības tīkla Latvijas organizācijas vadītāja Laila Balga, Aizsardzības ministrijas vecākais eksperts, domnīcas "The Jamestown Foundation" analītiķis Olevs Nikers, komunikāciju konsultante jaunuzņēmumiem Maija Krastiņa, kā arī jurists un uzņēmējs Sergejs Parvatkins.

Putnis sapulces atklāšanas uzrunā uzsvēra, ka viņu māc bažas kā jaunā valdība ar 13.Saeimas sastāvu spēs realizēt uzstādītos mērķus. Saeimas vēlēšanas ir pārdzīvojuši vairāki ministri "procesu administratori", turklāt ministru posteņos iekļuvuši cilvēki, kuru līdzšinējā darbība nepārliecina, ka Latvija būs atbildīga un labi pārvaldīta.

Kā piemēru, kur nav gaidāma atbildīga politika un uzlabojumi, Putnis minēja lauksaimniecību. Viņš prognozēja, ka Latvijā nebūšot mazāk indēta zeme un ūdeņi, tāpat nenotiks atteikšanās no rūpniecības ražošanas lauksaimniecībā.

Tāpat Putnis prognozēja, ka Latvijā turpināsies stagnācija sabiedrības integrācijas jautājumos. "Latvijā nevienlīdzības un nabadzības risks turpina palielināties un jaunā valdība neko nepiedāvā un tā nav prioritāte. Kā gan var virzīt ministru (labklājības ministri Ramonu Petraviču), kurai nav pilnīgi nekādas pieredzes un par kuru neko nezinām," jautāja Putnis.

Putnis sapulcē norādīja uz draudiem Eiropas Savienības nākotnei, kas izriet no populistu un labējo ekstrēmistu pieaugošās ietekmes Eiropas politikā. Tāpēc Putnis uzsver nepieciešamību iestāties par fundamentālām brīvībām un cilvēktiesībām, kā arī nostiprināt vārda un mediju brīvību.

Partija "Progresīvie" dibināta 2017.gada februārī. Šobrīd partijai ir ap 600 biedru.

Kā ziņots, EP vēlēšanas Latvijā notiks maijā nogalē, un no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti. Kandidātu sarakstu iesniegšana vēlēšanām sāksies martā.

Pievieno komentāru

ES un Latvija