Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kalniete saņems augstu apbalvojumu Vašingtonā

14.novembrī ASV galvaspilsētā Vašingtonā norisināsies “Triumph of Liberty gala dinner” (Brīvības triumfa) pasākums, lai pieminētu tirānisko režīmu upuru piemiņu un godinātu cilvēkus, kuri savu dzīvi velta cīņai par brīvību.

Šīs ceremonijas laikā tiks pasniegta Trumana – Reigana Brīvības medaļa trīs Baltijas valstu pārstāvjiem: bijušajam Lietuvas prezidenta Valdam Adamkum, Latvijas Tautas frontes dibinātājai un Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei, kā arī Igaunijas Nacionālās Neatkarības partijas dibinātājam un Eiropas Parlamenta deputātam Tunnem Kelamam.

Trumana – Reigana Brīvības medaļu ik gadu piešķir cilvēkiem, kuri savu dzīvi veltījuši brīvībai, demokrātijai un pretestībai komunismam un visiem citiem tirānijas veidiem. Iepriekšējos gados medaļu saņēmuši Vītauts Landsberģis, Vaclavs Havels, pāvests Jānis Pāvils II, organizācija Solidarność, Lehs Valensa, Vaira Vīķe Freiberga u.c.

"Jūtos neizsakāmi pagodināta par Komunisma upuru piemiņas fonda lēmumu apbalvot mani ar Trumena - Reigana Brīvības medaļu. Šo augsto apbalvojumu uztveru, kā simbolisku atdzinību Sibīrijas mokas pārdzīvojušajiem un trimdā izkliedētajiem latviešiem, kas dzīvoja un mira ar ticību sirdī, ka Latvija reiz būs brīva. Viņu sapnis ir piepildījies, tāpec šī medaļa pienākas ikvienam dziedošās revolūcijas dalībniekiem un dalībniecei, kuri bezbailīgi stājās pretī PSRS varas mašīnai, to uzvarēja un atguva Latviju," uzsver Sandra Kalniete.

Šo medaļu piešķir Komunisma upuru piemiņas fonds, kas ir izglītības un cilvēktiesību organizācija. Tā dibināta ar ASV Kongresa lēmumu 1993.gadā, lai pieminētu vairāk nekā 100 miljonus komunisma upuru visā pasaulē un to cilvēku brīvību, kuri joprojām dzīvo totalitārajos režīmos. Fonda pārraudzībā 2007.gadā tika atklāts Komunisma upuru piemiņas memoriāls Vašingtonā.


Pievieno komentāru

ES un Latvija