Par godu Latvijas simtgadei Eiropas Parlamentā izrāda spēlfilmu Homo Novus

Eiropas Parlamentā (EP), Briselē, pēc EP deputātes Ineses Vaideres iniciatīvas rīt, 22. novembrī, tiks demonstrēta režisores Anna Vidulejas filma Homo Novus.

“Latvijas simtgade ir vērienīgs notikums, kurš, pašsaprotami, ir jāsvin arī Eiropas Parlamentā. Uz svinībām izvēlējos demonstrēt latviešu kino - Annas Vidulejas filmu “Homo Novus”, kā arī skaidrot Latvijas vēsturi ar izstādes “Latvijas gadsimts” palīdzību.” stāsta EP deputāte Ineses Vaidere.


Filmas Homo Novus pirmizrādē Eiropas Parlamentā piedalīsies filmas aktieri Gundars Āboliņš, Imants Strads un Kaspars Zvīgulis, kā arī producents Jānis Kalējs, lai klātesošos iepazīstinātu ar filmas tapšanas procesu.


Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere: ”Esmu gandarīta par iespēju šo kinodarbu parādīt saviem ārvalstu kolēģiem Eiropas Parlamentā. Pēdējo gadu laikā esmu novērojusi, ka Latvijas kino industrija rada arvien vairāk lieliskus kinodarbus. Sīvā konkurence visās nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominācijās tam ir pierādījums. Filma Homo Novus izceļas ar unikāliem tērpiem, par ko filma saņēma Lielo Kristapu. Esmu ļoti pagodināta, ka filmas veidotāji pieņēma manu uzaicinājumu Homo Novus demonstrēt Eiropas Parlamentā, savukārt aktieri - priecēt klātesošos.”


Pēc Anšlava Eglīša romāna “Homo Novus” motīviem veidotā filma ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē. Filmas “Homo Novus″ pirmizrāde Latvijā notika 2018. gada 16. septembrī.


Pēc EP deputātes Ineses Vaideres iniciatīvas Eiropas Parlamentā ir demonstrētas tādas filmas kā “Sapņu komanda 1935”, “Padomju stāsts”, “Segvārds Vientulis”


Pievieno komentāru

Eiropas Savienībā