Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skola Beļavā.

Skola, kur reizēm atskan dīvaini soļi…..
Ievietots: 04.10.2010 | Autors: mulderis
Zinātāji stāsta, ka K.Valdemāra pamatskolā Beļavā vēlās vakara stundās dzirdami soļi uz skaistajām koka kāpnēm, tomēr gājēju redzēt nevarot. Manīts, ka skurstenī skan ūdens plīkšķēšana, lai arī ārā ir saulains laiks. Šādas paranormālas parādības skolā novērotas vēl pirms dažiem gadiem.


Skolas bērni nesen sacerējuši paši savu spoku stāstu. Par kādu vienkāršu meiteni un barona dēlu, kuriem bijusi nelaimīga mīlestība. Viņi slepus satikušies muižas pagrabstāvā, bet reiz meitene jājot nokritusi no zirga un gājusi bojā, tādēļ ap muižas pili vairs rozes neaugot. Un, iespējams, ka arī klusie soļi ir meitenes soļi, kas dodas pie sava mīļotā, un varbūt, ka lietus saulainās dienās ir jaunās meitenes asaras. Vēstures materiāli liecina, ka muižas ēka, kurā ir skola, celta ap 1750.gadu un no 1820.gada piederējusi Bergu dzimtai. Vēstures materiāli liecinot, ka šajā skolas ēkā neviens vardarbīgā nāvē bojā nav gājis, tādēļ, ja arī skolā mājo kāds gars, tad tas ir labdabīgs un nedaudz ziņkārīgs, kas skatās, kā klājas vecajai muižas ēkai. Pusotru kilometru no skolas atrodas Beļavas (Kārtenes) pilskalns. Jau krietni sen par šo kalnu klīst teika, tomēr tā nestāsta par mīlestību, bet par alkatību. “Reiz kādam vīram nauda rādījusies sapnī. Zem celma esot jānoliek sievietes galva, tad nauda došoties rokās. Vīrs nokāvis sievu un galvu pabāzis zem celma. Naudu vīrs tiešām atradis un pārnesis mājās, bet nogalināto sievu vēl ilgi dzirdējuši naktīs pilskalnā raudam.” Bet Beļavas pagasta Lisas ezers radies vietā, kur svinētas kāzas. Jaunlaulātie redzējuši, ka tuvojas milzīgs, melns mākonis (tas vēl bijis tajos laikos, kad ezeri lidojuši pa gaisu), un abi klieguši “Liss nāk!”. Pār visu ciemu nolijis lietus, visu norāvis dzelmē, tikai jaunais pāris palicis dzīvs. Saka, ka skaidrā laikā, lūkojoties ezera dzelmē, varot redzēt mājas.

Trāpām precizējumā

Piebildīšu, ka šo apdzīvoto vietu sauc Pilskalns, nevis Beļava. Vietu, kuru tagad sauc par Beļavu, skolas nav vismaz 30 gadus.

P.S. Tās teikas un nostāsti gan mums tādi specifiski. Viss saistās tikai ar nelaimēm, slepkavībām un asarām. Varbūt laiks tomēr bērniem mācīt citu dzīves utveri - ar pozitīvu skatu uz dzīvi, tanī skaitā spoku stāstu sižetos. Audzinām kārtējos bāra bērnus, asaru rausējus, kas būs spējīgi tikai čīkstēt tāpat kā tagad daudzi pieaugušie.

pirms 7 gadiem, 2010.11.09 15:45

Junior

Viss jau būtu ļoti labi bet nekādi nevar saprast autora velmi šo rakstu ielikt sadaļā Kur visjautrāk pavadīt piektdienu vakarus?... nja... laikam jau katram savs brīva laika pavadīšanas veids... daži atpūšās daži domā par kaut kadam teikām un aicina vēl citus par to domāt.

pirms 7 gadiem, 2011.01.16 13:33

Skopais

Kad ierauj var redzet un dzirdet visadus brinumus.

pirms 7 gadiem, 2011.01.21 17:23

Šokā

Biju bijusi daudzos skolu izlaidumos un šogad sanāca pabūt arī Beļavas skolas izlaidumā,biju tur pirmo reiz un ceru ka arī pēdējo... Izlaidum ilga nepilnu stundu un tajā nebija nekādas svētku sajūtas,viss kā pa konveijeru itkā skolu beigtu 35 audzēkņi..Vislielāko šoku un neizpratni izraisīja direktores uzruna ,doma tajā, sakot vārdus-Daži skolēni aizies pa skaisto ziedu taku.. Un beigu beigās visam punktu pieliek tas,ka izlaiduma beigās visi kā teļu bars pieceļas un iziet no zāles neizrādot nekādu cieņu absolventiem ,kā to dara visos normālos pasākumus.. Rodas jautājums-Vai tiešām šis skolas direktore un skolotājas ir mucā augušas un pa spundi barotas? Jo izliekas ka tālāk par šo skolu nav bijušas....

pirms 5 gadiem, 2013.06.17 18:53

Hmm...

Laiki tādi,teiks citi,ko mēs gaidām no skolēna ,ja paši sk.direktori šitādi pa ziedu taku izvadītāji,viņiem alga pa mazu,maz tiesību un beigās sacīs kā maksā, tā strādā.Jau redzam,kas tad reāli notiek ,tāda maza skola būs atkal zem slēgšanas āmura drīz,ne pirmā ,ne pēdējā.Visas vēsturiskās ēkas ir ar savu interesantu vēsturi,tā arī padara viņu par vērtīgu,ja vien to Latvijā valstgalvas saprastu,koptu ,neiztirgotu privātiem,saudzētu paaudžu paaudzēs,tā ir tā lielā vērtība ,kas mums ir bez pašiem galvenajiem cilvēkiem,kuri diemžel ,bet arī Latvijai ir kā nevajadzīgi,nenovērtēti.

pirms 5 gadiem, 2013.06.18 00:38

dikavita

Fragments no izlaiduma scenārija "...Jūsu priekšā ir ceļš, katram savs, kādam tas būs kluss lauku celiņš, kādam asfaltēts lielceļš, kāds no jums aizies pa ziedošu taku. Tas nav no svara, kāds tas būs, no svara ir tas, lai tas vijas pasaules plašumos, saskaņā ar jums pašiem, jūsu sapņiem un mērķiem. Svarīgi, lai visi turpmākie darbi, ko jūs darīsiet, tiktu izdarīts labi un atbildīgi." Šos vārdus teica skolas direktore. Man kā 9.klases audzinātājai ir pārsteigums par negatīvo attieksmi, jo es dzirdēju tikai pozitīvas atsauksmes gan no absolventu, gan viesu puses. Varbūt kāds gaidīja Laura Reinika uzstāšanos utt.? Sajūtas rodas, ja pats cilvēks ir pozitīvi noskaņots. Ja cilvēku nomāc kāds personisks aizvainojums un viņaprāt dzīves netaisnība, tad nav ko meklēt vainīgos skolā. Nu neej uz šiem pasākumiem, ja nepatīk, vienmēr taču ir izvēle. Neesam mēs mucā augušas. Par šo skolu mēs noteikti esam tālāk bijušas. Skolas pienākums nav audzināt viesus, kas ieradušies uz svētkiem.
9.klases audzinātāja Vita Kļaviņa
P.s. Ir jau viegli anonīmi ķengāties...

pirms 5 gadiem, 2013.06.18 10:47

ussr

piedūrins labs,taču 8 gadus tur mācījos-neko nedzirdējām,bija varbūtības par ejām uz Kungu kapiem

pirms 5 gadiem, 2013.06.18 13:14

Džekiņš

Es esmu bijis daudzās skolās izlaidumos.... šajā skolā esmu pabijis 3 reizes! Man jau liekas ka bija skaisti! Vispār jau izlaidums ir skolēniem...un pēc tam jau mājās var tusēt un darīt kā vēlas! Bija vienkārši un galvenais sirsnīgi un tad jau arī pietiek!

pirms 5 gadiem, 2013.06.18 20:52

Kopsaucējs

Visu cieņu klases audzinātājai par atklātu un tiešu atbildi. Tas portālā ir retums. Izskatās, ka pasākuma kritizētāja ir primitīvi pieķērusies vārdiem, nespēdama uztvert tajos pateikto domu.

Šī gada izlaidumā nebiju, bet, kad ne tik sen nācās tur būt, notikums bija gana svinīgs. Un direktore - tā pati! Vecāki, kuriem bērni mācās šajā skolā, par to izsakās atzinīgi. Tas lielā mērā ir direktores nopelns. Tā ka viens anonīms ķengu komentārs uz kopējā fona tāds nieks vien ir.

pirms 5 gadiem, 2013.06.18 22:54

alis

Mūsu ceļi ar Jums kādreiz dzīvē ir krustojušies un par to " mucā augšanu" mēs varētu ļoti pastrīdēties !!!

pirms 5 gadiem, 2013.06.19 11:10

Liāna

Pati biju izlaidumā. Bija ļoti skaisti, svinīgi un mīļi. Manuprāt, ja komentēt var anonīmi, tad rodas jautājums - kurš ir mucā audzis? Pieaugušo pasaulē savas pretenzijas vajadzētu izteikt atklāti, nevis noslēpties aiz segvārda. :)

pirms 5 gadiem, 2013.06.19 18:54

lol

Vitiņ aizstāvi vien šo skolu, jo kad to slēgs, nekur citur jau tevi neņems....

pirms 4 gadiem, 2013.06.26 18:26

Kopsaucējs

Ali, parunāties aizgāji? Pietika dūšas izrunāties aci pret aci? Vai tikai te aizmuguriski ņerksti?

pirms 4 gadiem, 2013.06.26 23:27

Vietejais

Labāk pievēr muti LOL.
Māki tikai aiz sava segvārda lol noslepties??
Neko citu nemāki.
Drīzak tavu muti slēgs, nevis šo skolu.
Skola ir pati labāka.!
Nemaki atklāties? Bailes? Kad bikses būs pilnas?
Nu ja protams bailes bikses būs pilnas. :D

pirms 4 gadiem, 2013.06.26 23:39

laiks

Oho, kas par komentāriem!
Pati esmu mācījusies šinī skolā un neko sliktu nevaru pateikt. Jā kādam ir kādas problēmas dzīvē,tad nevajag vainot skolu. Ja smadzeņu trūkums tad jāgriežas pie psihiatra.

pirms 4 gadiem, 2013.06.27 03:26

alis

Ja nesaprati,jau agrāk ar šo dāmu esam tikušies.Kas man vēl būtu runājams ar cilvēku kurš izraisa klaji negatīvas emocijas ???

pirms 4 gadiem, 2013.06.27 09:24

Pievieno komentāru