Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvokļu īpašnieku saraksti daudzdzīvokļu māju kāpņutelpās

Kurš ir atbildīgs par to, ka Gulbenes daudzdzīvokļu māju kāpņutelpās izvietoti dzīvokļu īpašnieku saraksti ar vārdiem un uzvārdiem? Tas ir klajš privātuma pārkāpums. Par to, tuvākajā nākotnē, var sanākt lielas nepatikšanas soda naudas izskatā. Maksās paši īpašnieki kuru privātums tiek pārkāpts:( Nevis tas "asprātis" kurš to izdomāja. Vai tad ir kādi MK noteikumi kas liek publiskā telpā izvietot šādus sarakstus? Visi nekustamā īpašuma mākleri, droši vien, jau sen tos pārfotografējuši. Arī "Dzirkstele" var mierīgi iet un safotografēt. Vienīgais labums, ka tie netiek aktualizēti. Kā piekāra pirms desmit gadiem, tā arī stāv. Jēdzīgākais risinājums būtu kādam no sarakstā ierakstītajiem īpašniekiem to noņemt. ... un nekas netiks pārkāpts.

Babis

Manā mājā atjaunina īpašnieku sarakstu, ja kaut kas pamainas. Bet man kaut kā pilnīgi vienalga, man tie vārdi neko neizsaka. Nav jau personas kodi klāt pierakstīti...

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.11 20:39

bubis

Ir gana daudz atpazīstamu cilvēku, kuriem personas kodu klāt rakstīt nav nepieciešams. Tā jau arī ir privātuma saglabāšana, lai pilnīgi svešs cilvēks uz ielas nevarētu pateikt:"Es zinu kur tu un tava ģimene dzīvo." Un tas tikai tāpēc, ka mans uzvārds karājas trepēs pie sienas.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 08:14

Babis

Bet kāds tur privātuma pārkāpums, ja ir tikai vārds un uzvārds?

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 10:29

bubis

Nevajag nemaz vārdu un uzvārdu. Pietiek ar pazīmi. Piemēram, tas čalis bez viena priekšējā zoba, tas opis ar klibo kāju, tā meiča kam acis katra savā krāsā u.t.t.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 13:03

!!!

Jā, jā. Gulbene gan ir dikti liela, sen visi tāpat zin kur kurš dzīvo. Pat privātmājās, kurām šādu sarakstu nav. Kas tad tu par slavenību, lai sveši cilvēki uz ielas uzrunātu?

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 09:12

bubis

Privātmājas īpašnieks, ja to vēlas, pats var rakstīt savu vārdu/uzvārdu kur vien grib savā īpašumā - vārtiem, jumta. Kaut pa visu fasādes sienu, ja saskaņo ar būvvaldi:))) ... bet nevienam nav tiesības manu uzvārdu, bez manas saskaņošanas publicēt publiskā telpā. Ja kādam jāzina īpašnieku info, priekš tam ir publiskie reģistri - kadastra reģistrs, elektroniskā zemesgrāmata u.t.t. Tur var iegūt aktuālu un drošticamu informāciju. Jebkurš. Rēķinies, ka tas ir par maksu un tiksi iereģistrēts. Īpašnieks uzzinās kurš un kad ielūkojies viņa zemesgrāmatā. Personīgs uzbrauciens nav labais stils diskusijā.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 12:55

Gulbis

Un kur tieši ir problēma?
Savā mājā varat darīt kā gribat. Sasauciet iedzīvotāju sapulci un kopīgi izlemiet par saraksta noņemšanu, ja tas nepatīk. Tikai tāpēc vien, ka spēkā stājusies Datu regula nevajag aiziet galējībās un pilnīgi visu uzskatīt par personas privātuma pārkāpumu.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 12:13

bubis

Nav, nav stājusies, bet drīz būs. Ja uzlika bez sapulces, tad arī katrs pats, kam tas saraksts nepatīk var arī to novākt bez sapulces. Jautājums ir - kāpēc tas saraksts tur vispār tika uzlikts. Ar kādu mērķi? Ja tā ir juridiska persona, kas to izdarīja, tad tai vispār ir tikai publiskas tiesības - darīt to un tikai to, kas atļauts ar likumu. Kurā likumā vai noteikumā rakstīts, ka dzīvokļu īpašnieku saraksti jāizvieto kāpņutelpās? Nevienā! Tātad darbība ir nelikumīga. Varbūt labā ticībā sastrādāta, bet nelikumīga.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 12:46

autobuss

Tad jau tas, ka autobusa vadītājam vai pārdevējai liek nēsāt birku ar vārdu un uzvārdu ir daudz lielāks personas datu pārkāpums!

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 12:51

tas

Tas ietilpst Jūsu darba pienākumos,ja strādājat iestādē, uzņēmumā...kur apkalpo klientus, lai varētu identificēt darbinieku pārliecībai, ka viņš var sniegt vajadzīgo pakalpojumu( pilnvarojums ar amata aprakstu, algu...). Arī lai iesniegtu sūdzību par konkrēto darbinieku. Tie, kuriem nav saskares ar klientiem, kas par viņa pakalpojumu maksā visbiežāk šādas, ka nosaucāt: birkas, nav. Birka ir darbam, ne mājai un ģimenei.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 13:24

autobuss

Autobusam ir reģistrācijas numurs pēc kura arī var iesniegt sūdzību. Nevienam nav jāzin mans uzvārds, lai pēc tam ķēngātos soctīklos.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.13 08:59

labs

Iesaku māju vecākiem sākt krāt naudu, jo ja kādam radīsies mantisks vai morāls aizskārums un tā rezultātā būs zaudējumi, tad... Labs bizness var sanākt!

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 13:28

bubis Gulbim

Pozitīvi, ka vispār kāds ir dzirdējis par Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu 2016/679 . Lielā doma ir gaužām vienkārša - personas dati ir katras dzīvas fiziskas personas bezķermenisks privātīpašums. Nevienam nav ļauts bez īpašnieka piekrišanas tos izmantot, jo sevišķi - publicēt. Ne jau aiz nav ko darīt ALBA un Gulbenes nami rēķinus sāka sūtīt aploksnēs par to paprasot samaksu. Tikai tāpēc, lai neviens cits nelasītu svešas rēķinu lapiņas uz, pie, iekš pastkastītēm.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.12 14:18

Velta

Šīs abas pieminētās iestādes jau sen gribēja ieviest naudas iekasēšanu par rēķinu piegādi. Nākamais būs par rēķina izrakstīšanu. Tā ir viegla nauda, tikai par to neviens nerunā. Aploksne maksā 2 centi, bet paņem 70/80 centus. Ja parēķina, ka tiek izsūtīti 75 %, pārējie 25 % rēķinus saņem e-pastos, tad skaitlis sanāk visai glīts. Un ja katra pakalpojuma piegādātāja piestāda šādu rēķinu, tad cilvēkam mēnesī jārēķinās ar prāvu naudas summu. Viens labums, viens veikala apmeklējums mazāk.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.18 08:53

EUR

Nu švakāk tiem,kam ir kāds parāds.Ja nu kas,;atrāk var atrast!Man tas netraucē,ka mans uzvārds kāpņu telpā ir izlasāms.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.14 09:42

Dollar

Parādnieki arī ir tie lielākie brēcēji. Ja viss ir kārtībā, tad nevienam vārds, uzvārds kāpņu telpā tiešām netraucē. Jo "pliks" vārds, uzvārds nav personas dati. Tad arī soc.tīklos slēpjat savus vārdus, neliekat bildes, jo privātums taču.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.14 11:21

tam EUR

Tu pats sev spēj, katru dienu garām staigādams tam sarakstam, atbildēt uz jautājumu:"Kāpēc es tur esmu izlikts publiskai apskatei?"

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.14 20:32

bubis

Divas situācijas.
Situācija1. Šuvējs Jānis Bērziņš no 69. dzīvokļa pieliek divas plāksnītes - vienu pirmajā stāvā pie info dēļa, otru pie dzīvokļa durvīm:"69. dzīvoklis - Jānis Bērziņš - šuvējs". Nodokļus viņš maksā, no VID nebaidās:)
Situācija2. Hren viņu zin kurš piebliež anonīmu, laminētu lapu pie pirmā stāva info dēļa. Nav tur ne izdevēja (parakstītāja), ne kontaktinfo - nekā.
Starpību jūti?

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.14 20:02

!!!

Mani sauc Jānis Bērziņš. Vēl Jāņi Bērziņi dzīvo ceturtajā mājā, sestajā un desmitajā arī. Un ko tagad???
Perās tā, itkā personas kodi būtu pie sienas piesisti.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.14 20:33

bubis !!!

Apnicis esi ar savu personas kodu. Citēju:
Fizisko personu datu aizsardzības likums
2. pants
3) personas dati — jebkāda informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisko personu;

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.14 20:47

Bubim

A tad priekš kam jāraksta vārds uzvārds uz aploksnēm? Netiek aizsargāti mani dati no pastnieka..

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.14 21:16

bubis

Neesi slinks! Atbildi pameklē pats!

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.14 21:52

!!!

Bet man ir apnicis, kad no oda uzpūš ziloni. Kopš kura laika kāpņu telpa ir publiska? Jums tur ietve iet cauri? Otrkārt.tikai pēc vārda, uzvārda personu nevar identificēt, jo ir ļoti daudz cilvēku ar vienādu vārdu un uzvārdu.
Treškārt. Ja es gribētu vajāt kādu, man saraksts īpaši nebūtu vajadzīgs, to es noskaidrotu tāpat.
Ja jau ir tāda paranoja vai šizofrēnija, tad dodies pie mājas vecākā lai ņem ārā tavu vārdu.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.14 22:00

bubis !!!

Ziloni mēs ieraudzīsim pēc 25. maija:)

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.20 19:35

mamals

Īpašnieku sarakstu vietā vajadzēja izlikt vienkāršu tabulu ar dzīvokļu izvietojumu pa stāviem. Atbrauc radi un katru reizi jāborē kurā stāvā dzīvo.
Par īpašniekiem. Ja es zinu kur dzīvo Bērziņš es par viņu netieši varu uzzināt par viņu gandrīz visu - sākot ar pastkastītes tukšošanas biežumu no reklāmām, elektrības skaitītāja nolasījumiem un dzīvokļa vēdināšanas paradumiem. Gan aptuvenu cilvēku skaitu dzīvoklī, gan dienas režīmu u.t.t. Tāpēc labāk, ka es vismaz nezinu, ka dzīvoklī dzīvo Bērziņš, jo tad par viņu internetā var uzzināt daudz, daudz vairāk. Domāju, ka sapratāt. Sargiet paši sevi, tad arī Dievs jūs sargās.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.14 20:42

mamalam

To visu jūsu minēto var noskaidrot arī bez uzvārda lasīšanas uz plāksnes!(ja būs gribēšana) Tak nudien aptrakuši jau !

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.15 19:29

Uu

Piekrītu 100 %. Kam vajag to sarakstu. Kaut kāds padomju laika nederīgs mantojums. Nav patīkami.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.17 12:28

Uu

Vienīgais pozitīvais iemesls ir tad, ja kāds trokšņo, vai nodarbojas ar ko nelegālu dzīvokli, vieglāk atrast, atpazīt... Bet to jau tā pat var noskaidrot, un ko tas galu galā dod.. Neko.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.17 12:30

zinātāja

Ne jau vārds un uzvārds ir sensitīvi dati, bet gan tas, ka pēc šim norādēm var identificēt, kur kurais dzīvo, t.i. precīza adrese

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.16 14:27

Kika

Ne vienmēr. Es īrēju dzīvokli, īpašnieka vārds ir uz plāksnes, bet viņš šeit nedzīvo.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.16 16:41

Pele

Par šiem sarakstiem ir jālemj dzīvokļu īpašnieku kopsapulcei. Neglīti ir tas, ka tie netiek atjaunoti, gadiem stāv ar mirušu cilvēku uzvārdiem. Un vēl, protams, te ir jābūt 100 % īpašnieku piekrišanai. Nu nevar izlikt kāda uzvārdu publiskā telpā bez viņa personīgās piekrišanas. Māju pilnvarniekiem dzīvokļi īpašnieki maksā algas, pēdējais laiks organizēt sapulces vai aptaujas par šo problēmu.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.18 08:58

Phe

Bez sapulces anonīmi uzkāra sarakstu, bez sapulces anonīmi arī novāciet. Tie saraksti ir nelikumīgi! Katram pašam ir tiesības sevi sargāt bez sapulces.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.20 18:46

Hii

Ja jau nelikumīgi, tad aizej un novāc.

pirms 3 mēnešiem, 2018.05.21 09:22

Pievieno komentāru