Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvprātīgie dodas saliedējošā braucienā uz Dabas koncertzāli

Sestdien Gulbenes novada brīvprātīgie devās uz mūzikas, mākslas un zinātnes performanci, kas veltīta sabiedrībā maz izzinātai dabas vienībai – hloroplastam. Šāds brīvprātīgo saliedēšanās brauciens uz Dabas koncertzāli visnotaļ jau ir tradīcija un šogad notika jau piekto reizi.

Dabas koncertzālei šī bija noslēguma performance, kas norisinājās Rēzeknes novada Lūznavas pagasta Zosnas ciemā. Lai arī laikapstākļi nelutināja, Gulbenes darbīgo ļaužu pulks, satupuši uz līdzpaņemtajām segām un lietusmēteļiem, ļāvās izzinošajam mākslas baudījumam, kas aizrāva gaismu, krāsu un skaņu virpulī.

Gulbenes novada domes jaunatnes lietu speciālists Lauris Šķenders teic, ka braucienā devušies jaunieši, kas gan palīdzējuši, gan palīdzēs dažādu pasākumu tapšanā Gulbenes novadā, Eiropas brīvprātīgie, kā arī seniore, kas ikdienā veic brīvprātīgo darbu ar citiem senioriem. Kopumā braucienam atsaukušies 25 cilvēki.

Par pašu performanci L.Šķenders teic: “Izveidotās audiovizualizācijas man šķita ļoti saistošas, tomēr mūzika par hloroplastu gan gluži neuzrunāja. Pasākuma otrā daļa man patika labāk – tur bija vairāk rokmūzikas, kas man ir saprotamāka. Patīkams saliedēšanās pasākums,” saka L.Šķenders.

Performances uzdevums bija radīt cilvēkos apjausmu par būtisko dzīvības procesu, ko veic hloroplasts. Tas, precizējot – tie, dzīvo zālē, kokos, puķēs un pat aļģēs. Hloroplastu ir ārkārtīgi daudz, un  ar performances palīdzību tiem tika sacīts paldies par zaļumu, enerģiju un ieelpu.  Tā bija gaismas spēle, kurā virsroku izcīnīja zaļais tonis, ko hloroplasts atstaro. Un šo zaļo toni raksturoja “do” skaņa. Arī mūsu novada brīvprātīgos varētu dēvēt par hloroplastiem – tie rada dzīvības procesus, par kuru apmēriem un nozīmi paši dažkārt nemaz neapjauš.

Pievieno komentāru

Interesanti