Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katram iedzīvotājam - pa olai ik dienu

Centrālās statistikas pārvaldes informācija liecina, ka pagājušajā gadā valstī dējējvistu skaits ir palielinājies, sasniedzot 3 miljonus, palielinoties par 19,2 procentiem.

Tās ir izdējušas 768,5 miljonus olu. Tas nozīmē, ka uz vienu iedzīvotāju ir 1,09 olas katru dienu.

Vidzemes reģionā pērn bija 212,2 tūkstoši mājputnu un tika iegūti 45 miljoni olu. Lielāks ir arī mājputnu skaits – 5,4 miljoni, kas ir lielākais daudzums kopš 1992.gada.

Latvijā mājputnu skaits kopš pagājušā gadsimta beigām ir pieaudzis par vairākiem miljoniem. Turklāt mājputnu sugu daudzveidība ir lielāka – saimniecībās audzē arī paipalas, pērļvistas un strausus. Vistu skaits ir palielinājies par 1 miljonu, to dējība ir trīskāršojusies.

1927.gadā viena vista gadā izdēja 102 olas, bet 2018.gadā – vidēji 299 olas. 1928.gada izdevumā “Latvijas Lauksaimniecība” ir minēts, ka, par spīti Zemkopības ministrijas centieniem, putnkopības nozare ir tikai attīstības sākuma stadijā (2 miljoni mājputnu). Savukārt jau pēc 10 gadiem tiek rakstīts, ka mājputnu skaits ir dubultojies, vairāk iegūts arī olu, kas pamazām kļūst par eksporta preci.

Pievieno komentāru

Interesanti