Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāmerienā filmē Lisī un Lampeduzas mīlasstāstu 2

Jūnija sākumā Stāmerienā filmēja skaistu dokumentālu mīlasstāstu par divām spilgtām personībām - itāļu rakstnieku Džuzepi Tomazi di Lampeduzu, kurš ir arī slavenā romāna “Gepards” autors, un vācbaltiešu baronesi, psihoanalītiķi Aleksandru fon Volfu, Stāmerienas pils saimnieci. Kā zinām, tieši Stāmerienas pilī uzplauka abu skaistais mīlasstāsts. Aleksandru fon Volfu attēlo aktrise Sarmīte Vucāne, kas ir apbrīnojami līdzīga baronesei Aleksandrai fon Volfai.    

Vācu producents Jergs Bundšuhs, kuru “Dzirkstele” filmēšanas gaitā sastapa pie Stāmerienas pareizticīgo baznīcas, stāstīja, ka filma ir par to, kā vietējā baronese iemīlējās sicīliešu princī un vēlāk abi apprecējās Rīgā.

Kad Aleksandra iemīlējās sicīliešu princī, viņa pārcēlās uz Sicīliju, tomēr ģimenes nesaskaņu dēļ vēlāk pārcēlās atpakaļ uz dzīvi Stāmerienas pilī. Tā kā mīlasstāsta galvenajiem varoņiem nevarēja būt bērnu, tad viņi par saviem lutekļiem bija izvēlējušies suņus. Pāris viens otram varēja rakstīt nebeidzamas mīlas vēstules par to, kā klājas viņu mīluļiem.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Lampeduzas audžudēls Džoakīno Lanca Tomazi ir publicējis autobiogrāfisku stāstu par savu patēvu. Palermo psiholoģijas institūta docente Silvāna Mičēli ir kataloģizējusi vairāk nekā 400 vēstules - Lampeduzas un Lisī saraksti. Vēstules atklātībai nodevis Lampeduzas audžudēls - muzikologs Džoakīno Lanca Tomazi.

J.Bundšuhs bilda, ka kopumā filmā galvenais uzsvars būs uz vietējās dabas un pils skaistumu un šī jau ir otrā reize, kad filmēšanas grupa viesojas Stāmerienā. Pirmo

“Kadri filmā būs redzami gan no pils, gan baznīcas un no Stāmerienas ezera. Filma tiek filmēta arī Rīgā, Palermo Sicīlijā, ka arī citās vietās, kurās atradās mīļotā pilis un īpašumi,” stāsta J.Bundšuhs.

Inscenējuma ainās būs redzama Aleksandra fon Volfa, kuru attēlo aktrise Sarmīte Vucāne no Rīgas, un viņas draudzene Lila, kuru atveidos Karīna Tatarinova. Lampeduza filmas inscenējuma ainās netiek filmēts. Izrādās, ka filmas kadros būs redzami arī divi suņi, kas pieder saimniekiem no Gulbenes un Stāmerienas.

Filma kinoekrānos varētu parādīties jau šī gada beigās vai arī nākamā gada sākumā, un tā tiek filmēta sadarbībā ar vadošo Latvijas filmu studiju “Mistrus Media”.  Galvenie producenti ir vācieši, savukārt latvieši un itālieši ir mazākuma kopproducenti.
“Ir cerība, ka, noskatoties šo filmu, pilīm būs vēl vairāk apmeklētāju un vēl lielāka ieintersētība gan no pašu valsts iedzīvotājiem, gan no citām valstīm,” saka producents J.Bundšuhs.

Laikā, kad notika filmēšana Stāmerienā, filmēšanas grupa bija apmetusies Gulbenes viesnīcā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Interesanti