Izstādē stāsta par visu, kas dzīves upē notiek

Līdz 15.septembrim Gulbenes bibliotēkā apskatāma Māra Subača grafikas un zīmējumu izstāde „Par visu, kas dzīves upē notiek”.
Māris Subačs ir mākslinieks un dzejnieks vienā personā, kas vērienīgi atklājas grāmatu ilustrācijās, linogriezuma lapās, zīmējumos... Ar lakoniski vienkāršu līniju viņš paver domām plašus apvāršņus, piešķirot darbam garīgu piepildījumu. Mākslinieks saka:  "Līnija fiksē noskaņu. Noskaņa aizies, bet pēdas uz papīra paliek. Tālāk tu vari iedziļināties papīrā un redzēt to temperamentu. Un darbus var novērtēt tikai tad, kad noskaņa jau ir aizgājusi..."
M.Subača zīmējumus labi pazīst tie, kuri lasījuši teologa Jura Rubeņa grāmatas: "Domu teātris" (2003), "Debesu ainavas" (2003), "Eņģeļu pasaule. Nojautas, atskārsmes, atziņas" (2002), „Dievs ir. Es arī… Sprediķi, tēli, bildes” (2001), „Zīmējumi upē” (1998), „Viņa un viņš. Stāsti par mīlestību” (1998), „Paskaties!” (1997) u.c. Sadarbībā ar J. Rubeni, M.Subačs grāmatas raksta un ilustrē jau kopš 1997.gada. 1990.gadu sākumā viņš radījis vērienīgu krāsu linogriezumu sēriju par Vecās Derības tematiku.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide