Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Advokāts lūdz ierosināt kriminālprocesu saistībā ar publiskotajiem iespējami noklausīto telefonsarunu atšifrējumiem

Rīga, 28.aug., LETA. Advokāts Egils Radziņš nosūtījis Ģenerālprokuroram Jānim Maizītim iesniegumu ar lūgumu ierosināt kriminālprocesu saistībā ar grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis" publicētajiem, iespējams, noklausīto telefonsarunu atšifrējumiem.

Advokāts kriminālprocesu lūdz ierosināt par korespondences noslēpumu izpaušanu.

 

Radziņš savu telefonsarunu atšifrējumus grāmatā atpazinis zem vārda Emīls Radziņš.

 

LETA jau ziņoja, ka žurnālists Lato Lapsa Ģenerālprokuratūrā iepriekš iesniedza, iespējams, ilgstoši noklausīto tieslietu sistēmas darbinieku telefonsarunu atšifrējumus un lūdzis pārbaudīt, vai šāda noklausīšanās patiešām notikusi un kas to veicis. Ja atšifrējumi atbilst reālu personu reāli notikušām sarunām, iesniegumā lūgts izvērtēt, vai šajās sarunās nav saskatāms nozieguma sastāvs.

 

Iespējams, ka daļa no šīm sarunām publicēta grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis". To tiesnešu uzvārdi, par kuru tiesvedībā bijušajām lietām prokuratūra pieprasījusi informāciju, minēti grāmatas izdevēja priekšvārdā ievietotajā savdabīgajā personu rādītājā.

 

Ja sarunu atšifrējumi ir autentiski, proti, ja šādas sarunas tiešām ir notikušas, tās rada aizdomas par iespējamām koruptīvām saitēm, nelikumīgu un neētisku rīcību tieslietu un iekšlietu sistēmā, arī visaugstākajā līmenī.

 

Grāmatas varoņi advokāti ar tiesnešiem un tiesu vadītājiem risina dažāda rakstura sarunas, biežāk gan apņemoties runāt "ne pa telefonu", kā arī saskaņo laikus, kad var ierasties "papļāpāt", "uz kafiju un tēju" vai, visērtāk, tiesneša kabinetā izlasīt lietu, kamēr pats tiesnesis būs tiesas zālē.

 

Grāmatā publicētie sarunu atšifrējumi varētu radīt aizdomas par "pareizo" tiesnešu sarunāšanu konkrētām civillietām, "pareizu" spriedumu gatavošanu - pat tādu, kurus tiesnesim nodiktē advokāts, tiesvedības taktikas saskaņošanu starp tiesnešiem un advokātiem u.c.

 

Grāmatu "Tiesāšanās kā ķēķis. Advokāta Gūtupa "sakārtošanas" receptes" izdevusi SIA "Baltic Screen", tās autors ir Jānis Brūklenis, bet priekšvārdu sarakstījis žurnālists un "Baltic Screen" valdes priekšsēdētājs Lapsa.

 

Pievieno komentāru

Kriminālziņas