Aitu aizstāvis nav vainīgs 13

Gulbenes policija ceturtdien izbeigusi kriminālprocesu par divu medību suņu nogalināšanu Līgo pagastā 13.oktobrī, zemniekam Zigurdam Lauram aizstāvot savu aitu ganāmpulku.

Policijā "Dzirkstele" uzzināja, ka kriminālprocess izbeigts, jo notikušajā nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Tas secināts, izpētot notikuma apstākļus un nopratinot lieciniekus - ieinteresētās personas, kā arī citus: iecirkņa policistu, veterinārārstu, pagasta padomes priekšsēdētāju, kurus zemnieks pats pasaucis uz notikuma vietu tūlīt pēc suņu nogalināšanas.


Secināts, ka zemnieks nav vēlējies cietsirdīgi izturēties pret suņiem, kas vajāja viņa aitas ganībās, bet konkrētajā situācijā rīkojies atbilstoši savām iespējām. Viņam bija jāglābj aitas. Tā kā zemniekam nav ieroču, viņa rokas bija vienīgās, ar kuru palīdzību aizstāvēt savu ganāmpulku.  


Turklāt ekspertīzē konstatēts, ka abi aitām uzbrukušie medību suņi - viens no nožņaugšanas, otrs no nosišanas - ir miruši dažu minūšu laikā.
Kriminālprocess par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem bija uzsākts pēc suņu saimnieka, Dzelzavas mednieka Roberta Šņepsta iesnieguma.


Policijas lēmumu ieinteresētās personas ir tiesīgas pārsūdzēt desmit dienu laikā.


Jau vēstīts, ka 13.oktobrī Gulbenes rajona Līgo pagasta "Kāpostiņos" 50 gadus vecais zemnieks Zigurds Laurs, pamanot divus suņus triecamies pakaļ savam aitu ganāmpulkam, savā privātīpašumā meties mājlopus aistāvēt kailām rokām. 

 

Zemniekam svešie suņi likušies izbadējušies, vāji un agresīvi. Nebūdams mednieks, viņš neesot sapratis, ka tie ir medību laikas šķirnes suņi. Taču viņam bijis skaidrs, ka viņa privātajā īpašumā kārtējo reizi ir ielauzušies svešinieki un apdraud mājlopus, kā tas jau nereizi vien noticis agrāk.

 

Suņu īpašnieks Roberts Šņepsts savu zaudējumu novērtēja vismaz 1000 latu apmērā. Viņa šķirnes medību suņi - divus un divarpus gadus vecie laikas Medors un Argo - bija ar ciltsrakstiem, speciāli medībām audzēti, mācīti. Viens pat bijis Baltijas čempions medību suņu sacensībās.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

gariņš meitai

Redzi es to dariju jo tas bija jādara:((labsirži bija kaķi sataisijuši par kropli un ceru ka tas tiem mērkaķiem nāks atpakaļ.mans kaķis vēl šodien būtu dzīvs ja vien netrāpītos nagos necilvēkiem.

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 23:34

Lasītāja

Uzskatu, ja esi iegādājies dzīvnieku, tad viņš ir arī jāpiekata, lai neapdraud citus. Te pat Gulbenē agrās rīta stundās nevar pa ielu paiet, lai kāds "mīlulis" neuzkluptu, kuru saimnieki ir palaiduši paskraidīties, jo"viņš jau nevienu neaiztiek".

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 12:52

abc

Urbim taisniba.Noznaugt nedriksteja,jo suni nepretojas,paklausigi gaidija savu navessoda izpildi.Tam zemnoiekam nakosais bus cilveks,roku jau ietrenejis.Bet labu galu neviens slepkava vel nav nemis.Dievs nav mazais berns

pirms 11 gadiem, 2009.01.28 12:38

xxx

Jā urbi, tu laikam, ne pelei pieliekamajā, ne mušai uz degungala pāri nespēj nodarīt

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 22:37

urbis

Vai nu jūs lasīt nemākat vai arī vispār nevēlaties domāt! ! Ja uzmanīgi lasāt, tad redzat, ka es teicu, ka jāsoda abi. Viens nemāk vai negrib turēt savus suņus , ievērojot noteikumus, otram ir problēmas ar galvu! Neviens normāls cilvēks jums neteiks, ka žņaugt vai nosist suni ir normāli! Es vēlreiz jautāju un gribu zināt, kā šis drosmīgais aitkopis notvēra šos suņus? Un es vēlreiz jums saku, ka, acīmredzot viņi devās cilvēkam rokās, tātad bija daudz citu iespēju atrisināt šo problēmu. Ja jūs te sakāt, ka viņš rīkojās adekvāti, tad es gribētu redzēt, ko jūs teiktu, ja šādā veidā izdarītos ar jūsu suņiem. Es palieku pie savām domām un ar nožēlu secinu, ka varmācība šajā zemē ir ikdiena. Lai jums veicās!

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 18:44

meita

Varētu padomāt, ka eitanāzija ir humāni! vispār dzīvniekam nedrīkst atņemt dzīvību.

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 17:12

gariņš

Nu re :))bet es te kaķi uz eitanāziju aiznesu gandrīz 10 ls samaksāju.būtu uz Līgo aizvedis Laurs HUMĀNI nožņaugtu:))))pilnīgi piekrītu urbim:)

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 16:40

marča

Zemnieks pareizi rīkojās, aizstāvot savu ganāmpulku. Urbim laikam šķiet, ka aitas nav dzīvnieki, un uz tām neattiecas nekāda aizsardzība ne kā dzīvām radībām, ne kā zemnieka īpašumam. Mednieks savus suņus nepieskatīja, tātad nespēj vai negrib uzņemties atbildību par suņu turēšanu.

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 11:49

ANTŪNS

pilnīgi pareizi aitu īpašnieks izdarīja,vajag viņu uz Latvijas lepnumu pieteikt ,ar rokām aizstāvēties pret nenormāliem suņiem.,kas tie par mācītiem suņiem ja aizklaiņo 3 km no mājām un liekas aitu barā iekšā, tas tie uz plosīšanu vien mācīti , suņa saimniekam sodu uzlikt vajag

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 09:05

es

Visus vazankus sunus vajag nosaut vai noznaugt! Ar ciltsrakstiem vai bez, nevienam nav tieisbas list svesa seta un uzbrukt majdzivniekiem!
Malacis zemniek!

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 23:25

urbis

Tas tikai liecina, kāda ir attieksme pret dzīvniekiem šajā valstī, sākot ar policistu un beidzot ar veterinārārstu! Cietsirdīgs ir nogalināšanas veids, kā to var nesaprast? Interesanti, kā viņš noķēra šos suņus? Ar laso? Acīmredzot, viņi devās rokā, jo noķert, piemēram, klaiņojošus suņus ir vienkārši neiespējami! Pēc samērības principa, sods bija jāsaņem abiem. Vienam par to, ka viņa suņi klaiņo un nodara postījumus saimniecībai, otram par necilvēcīga soda izvēli dzīvniekiem. Bet šis atrisinājums liecina par mūsu sabiedrības prāta līmeni. Nav brīnums, ka nodur cilvēku par 40 Ls!

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 18:50

Kriminālziņas