Aizdomās par personu vervēšanu un nosūtīšanu uz Vāciju seksuālai izmantošanai aizturēta bijusī prostitūta

Rīga, 8.aug., LETA. Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki aizdomās par personu vervēšanu un nosūtīšanu uz Vāciju seksuālai izmantošanai aizturējuši kādu sievieti.

 

Šā gada jūlijā Rīgas autoostā Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) ONAP darbinieki aizdomās par personu vervēšanu un nosūtīšanu uz Vāciju seksuālai izmantošanai aizturēja 1985.gadā dzimušu sievieti, kura Vācijā ir strādājusi par prostitūtu.

 

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka aizturētā vervēja sievietes Latvijā prostitūcijas darbam kādā Vācijas bordelī un organizēja savervēto sieviešu izbraukšanu no Latvijas uz Vāciju ar reisa autobusu. Vācijā savervētās sievietes sagaidīja 1979.gadā dzimis Latvijas pilsonis, kurš agrāk sodīts par izvarošanu. Viņš sievietes nogādāja uz bordeli. Trešā persona - Vācijas pilsonis, bordelī veic apsarga funkcijas.

 

Par minēto faktu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 1651.panta 1.daļas "Par personas nosūtīšanu ar tās piekrišanu uz ārvalsti seksuālai izmantošanai", kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.

 

1985.gadā dzimusī sieviete ir atzīta par aizdomās turēto, un viņai ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

 

Policija turpinās pirmstiesas izmeklēšana sadarbībā ar Vācijas tiesībsargājošām iestādēm ar mērķi noskaidrot pārējos noziedzīgā nodarījuma līdzdalībniekus.

 

Pievieno komentāru

Kriminālziņas