Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizdomās par Vaškeviča apdraudējumu un slepkavības mēģinājumu apcietina Štālbergu

Rīga, 7.sept., LETA. Vakar, 6.septembrī, Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa uzņēmējam Raimondam Štālbergam kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece Ieva Rekšņa.

 

Štālbergs aizturēts uz aizdomu pamata par viņa saistību ar vismaz pieciem kriminālprocesiem, kas ierosināti saistībā ar iespējamo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča apdraudējumu, tostarp par slepkavības mēģinājumu, šā gada 21.maijā uzspridzinot viņa izmantoto automašīnu "Subaru Impreza".

 

Štālberga advokāte Alla Ignatjeva aģentūrai LETA sacīja, ka pagaidām vēl nevar pateikt, vai lēmums par drošības līdzekļa noteikšanu viņas klientam tiks pārsūdzēts. Par šo jautājumu advokāte ar savu klientu paredzējusi apspriesties šodien.

 

Savukārt Štālberga tēvs Uldis Štālbergs aģentūrai LETA sacīja, ka, viņaprāt, lēmums tiks pārsūdzēts. Apcietinājuma piemērošanu dēlam viņš nodēvēja par "kārtējo provokāciju".

 

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa šonedēļ negrozīja lēmumu, ar kuru aizdomās par Vaškeviča automašīnas dedzināšanas mēģinājumu aizturētajam Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienesta (SVPDD) darbiniekam Edgaram Gulbim noteikts drošības līdzeklis - apcietinājums.

 

Gulbis tiek turēts aizdomās par Vaškeviča automašīnas "VW Jetta" dedzināšanas mēģinājumu un tās pašas automašīnas zādzību pagājušā gada jūnijā.

 

Tā kā Vaškeviča automašīna "VW Jetta" tika aizdedzināta pērn jūnijā pie Muitas kriminālpārvaldes ēkas Eksporta ielā, tomēr kopumā ir vismaz pieci kriminālprocesi, kas ierosināti saistībā ar iespējamo Vaškeviča apdraudējumu, tostarp par slepkavības mēģinājumu, šā gada 21.maijā uzspridzinot viņa izmantoto automašīnu "Subaru Impreza".

 

LETA jau ziņoja, ka Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vadība pieņēmusi lēmumu uz izmeklēšanas laiku atstādināt no amata Gulbi, aģentūru LETA iepriekš informēja NBS komandiera personīgā štāba Preses un informācijas daļas priekšnieks Uldis Davidovs.

 

Gulbis tiek turēts aizdomās par Vaškeviča automašīnas "VW Jetta" dedzināšanas mēģinājumu un tās pašas automašīnas zādzību pagājušā gada jūnijā.

 

Gulbis bija komandieris SVPDD Improvizēto sprādzienbīstamo ierīču neitralizēšanas vadam. Dienestā viņš tiek raksturots kā augsti profesionāls karavīrs un kā viens no labākajiem speciālistiem savā jomā. Dienesta pienākumus pilda savlaicīgi un precīzi, norāda NBS.

 

Davidovs pastāstīja, ka dienesta laikā Gulbis apbalvots ar 16 pateicībām, pieciem Atzinības rakstiem, Zemessardzes Nopelnu zīmi, SVPDD komandiera apbalvojumu "Atzinības krūšu zīme", NBS komandiera medaļām "Par sprāgstošu priekšmetu iznīcināšanu" un "Par 1000 un vairāk sprāgstošu priekšmetu iznīcināšanu" un aizsardzības ministra apbalvojumu "Atzinības goda zīme".

 

Gulbim tomēr dienesta laikā bijuši arī trīs disciplinārsodi - par iniciatīvas trūkumu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, drošības tehnikas instrukcijas pārkāpšanu un savlaicīgu informācijas nesniegšanu augstāk stāvošajiem.

 

Gulbis, iespējams, ir Štālberga draugs. Aizturētā darba pienākumi NBS paspārnē esošajā Drošības dienestā varētu būt saistīti ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem u.tml.

 

Gulbis tiek turēts aizdomās pēc Krimināllikuma 175.panta 1.daļas, kas paredz par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu (zādzību) vainīgo sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

 

Tāpat viņu plānots apsūdzēt pēc Krimināllikuma 185.panta, kas paredz par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu vainīgo sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas