Aiztur desmit vjetnamiešus 3

Pagājušajā nedēļā Gulbenes novadā robežsargi aizturēja vairākus vjetnamiešus, kuri bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu.

Pamana aizdomīgu auto
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Jolanta Babiško stāsta, ka pagājušajā ceturtdienā, veicot robežas apsekošanu, uz Latvijas - Krievijas robežas tika konstatētas pazīmes, kas liecināja par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu. Nekavējoties tika organizēti iespējamo pārkāpēju meklēšanas pasākumi. Uz autoceļa Balvi - Gulbene (Gulbenes novadā) tika pamanīta aizdomīga automašīna. Veicot automašīnas pārbaudi, tika konstatēts, ka tā ir noņemta no uzskaites. Turpinot pārbaudi, automašīnā konstatēti desmit valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši Vjetnamas pilsoņi un viens šo personu pārvietotājs, 1990.gadā dzimis Latvijas pilsonis.

J.Babiško norāda, ka ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 284.panta otrās daļas - par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu personu grupā, 285.panta trešās daļas - par liela skaita personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un 285.1 panta otrās daļas - par personu nodrošināšanu ar nelikumīgu uzturēšanos Latvijas Republikā. Deviņas personas ievietotas īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Vjetnamiešus pārvadā arī gulbenieši
J.Babiško “Dzirkstelei” stāsta, ka Vjetnamas pilsoņu nelegālo imigrāciju caur Baltijas valstīm uz Eiropas Savienību ietekmē jau izveidojušās vjetnamiešu kopienas tādās Eiropas Savienības valstīs kā Vācija un Polija, kuras veicina un finansiāli atbalsta savu tautiešu ieceļošanu Eiropas Savienībā. Vjetnamas pilsoņu nelegālo imigrāciju no Krievijas Federācijas sekmē tur esošo Vjetnamas pilsoņu skaits.
Krievijas Federācijā dzīvojošo (tajā skaitā – nelegāli) vjetnamiešu skaitu dažādi avoti min no 150 000 līdz 300 000, kuri dzīvo galvenokārt Maskavā, Sanktpēterburgā, Jekaterinburgā un Vladivostokā. Krievijas Federācijā esošie Vjetnamas pilsoņi vēlas izceļot uz Eiropas Savienības valstīm, daļai no viņiem izvēloties nelikumīgi šķērsot Latvijas – Krievijas robežu.

Nelikumīgas robežas šķērsošanas gadījumā (Latvijā vai Igaunijā) Vjetnamas valsts piederīgie nekavējoties, izmantojot nelikumīgas robežas šķērsošanas atbalstītāju pakalpojumus, ar sauszemes transporta līdzekļiem, galvenokārt slēptā veidā, caur Latvijas un Lietuvas teritorijām tika pārvietoti uz Poliju, lai no turienes tālāk mēģinātu nokļūt galvenajā mērķa valstī - Vācijā.

J.Babiško norāda, ka Vjetnamas pilsoņu pārvadātāji ir Latvijas pilsoņi, galvenokārt no Latvijas austrumu reģioniem: Gulbenes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Rēzeknes novadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Labais!

J.Babiško norāda, ka Vjetnamas pilsoņu pārvadātāji ir Latvijas pilsoņi, galvenokārt no Latvijas austrumu reģioniem: Gulbenes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Rēzeknes novadiem. KAZA! KURI Vjetnamas pilsoņu pārvadātāji ir Latvijas pilsoņi no Gulbenes novada? Vai nu vārdus, uzvārdus studijā vai ej izgulies!

pirms 3 gadiem, 2017.11.26 14:53

meh

Kam tev uzvārdus? Linču tiesu rīkosi vai arī iesi pieteikties palīgos? Ja cilvēki ir nonākuši tiesībsargājošo iestāžu rokās, tad tie zinās ko un kā darīt. Gan arestēs, gan notiesās. Priecājies, ka vispār pastāstīja par to, ka tādas lietas tev degungalā notiek.

pirms 3 gadiem, 2017.11.26 17:21

Kovārnis

Šeit ir ļoti zinoši cilvēki,un varbūt kāds pačukstēs ,kur no IEM nedzīvo pēc saviem deklarētajiem ienākumiem?

pirms 3 gadiem, 2017.11.27 18:05

Kriminālziņas