Apgabaltiesa respektē apsūdzētā lūgumu 5

Vidzemes apgabaltiesas Madonas tiesu namā 7.janvārī bija paredzēts apelācijas kārtībā skatīt ar Gulbenes novadu saistītā, 28 gadus vecā Edvarda Gineviča kriminālprocesu, taču tiesnese Rinalda Liepiņa nolēma atlikt lietas skatīšanu un nozīmēja apsūdzētajam papildu ambulatoro komplekso tiesu psihiatrisko un tiesu psiholoģisko ekspertīzi. “Dzirkstele” to uzzināja tiesā.

Vīrietis ir apsūdzēts par slepkavību. Par to draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 5 līdz 25 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem. Vēl viņš ir apsūdzēts par svešas kustamas mantas (ar slepkavību saistītas svešas automašīnas) zādzību. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 2 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Piepildījušies advokātes Māras Krasovskas vārdi
E.Ginevičs līdz lietas nonākšanai otrajā tiesu instancē ir nomainījis advokātu. Viņš ir atteicies no rīdzinieces Māras Krasovskas - aizstāves un mācītājas vienā personā – pakalpojumiem. Tagad apsūdzētā intereses tiesā pārstāvēs Armands Baguckis – zvērināts advokāts no Madonas.

Tieši M.Krasovska bija tā, kas lietas skatīšanas laikā Gulbenes rajona tiesā uzstāja uz papildu ekspertīzes veikšanu savam aizstāvamajam, taču tiesa lūgumu noraidīja. Advokāte šajā sakarā toreiz komentēja, ka apgabaltiesa noteikti respektēs lūgumu par papildu ekspertīzes veikšanu. Arī E.Ginevičs Gulbenes rajona tiesā bija lūdzis viņam veikt papildu ekspertīzi, viņš pauda, ka vēlas saprast savas rīcības iemeslus.

Gulbenes rajona tiesa bija lēmusi, ka tomēr nevis mūža ieslodzījumu, kā prasīja prokurors Sandris Kaparkalējs, bet 20 gadus cietumā būs jāizcieš E.Ginevičam par 37 gadus vecas sievietes nogalināšanu ar stikla pudeles lausku pagājušā gada 7.septembrī, pirms tam nostopējot viņas vadīto automašīnu “Ford Scorpio” Madonā. Slepkavība notika automašīnas salonā brauciena laikā uz Gulbeni. No apsūdzības izriet, ka E.Ginevičs nozieguma pastrādāšanas laikā bija alkohola reibumā. Pirmās instances spriedums paredz, ka apsūdzētajam pēc soda izciešanas vēl trīs gadus jāatrodas Valsts probācijas dienesta uzraudzībā. Tāds ir pirmās tiesu instances lēmums šajā krimināllietā. Saīsinātais spriedums lietā tika paziņots pagājušā gada 7.jūlijā.

Jau pirmajā tiesu instancē apsūdzētais atzina vainu
Gulbenes rajona tiesa arī lēma, ka E.Ginevičam par pastrādāto noziegumu valstij būs jāsamaksā 1800 eiro, jo pēc slepkavības viņš aizdzina nostopēto automašīnu un rīkojās kā ar savu īpašumu. Tā kā vīrietis sadedzināja šo automašīnu, viņam nāksies īpašniekam samaksāt 1000 eiro. Vēl no E.Gineviča tiks piedzīti 1600 eiro par labu valstij, jo tāda ir valsts izmaksātā kompensācija nogalinātās sievietes mātei. Tiesa arī noteikusi, ka vainīgajam ir jāsamaksā morālā kompensācija 28 000 eiro apmērā, kas ir neliela daļa, salīdzinot ar summu (500 000 eiro), kuru tiesā nosauca un uzturēja nogalinātās sievietes māte, pārstāvot savas un tobrīd 16 gadus vecā mazdēla intereses.

Jau Gulbenes rajona tiesā E.Ginevičs pilnībā atzina savu vainu un pauda nožēlu par izdarīto, kā arī bija lūdzis tiesā skatīt lietu bez pierādījumu pārbaudes, taču apsūdzības uzturētājs tam nepiekrita. Viņa pamatojums – E.Ginevičs ir sniedzis pretrunīgas liecības par izdarīto noziegumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

gulbenietis

WTF!!! Mūža ieslodzījums, un viss, ko tur vairāk spriest. Nesaprotu

pirms 5 gadiem, 2016.01.20 14:51

Sodīts

Lai pēc 20 gadi nāk ārā, domāju ka kāds no sievietes radiem gribēs ar to mērgli norēķināties.

pirms 5 gadiem, 2016.01.20 18:59

steins

lodi galvaa un viss neviss vel te tiesaas,iznaaks araa tapat vinu novaliis

pirms 5 gadiem, 2016.01.21 15:49

gulbenietis

Kompensācija ģimenei 1600eur... Vienkārši trūkst vārdu.

pirms 5 gadiem, 2016.01.21 18:02

Lasīt iemācies

Tiesa arī noteikusi, ka vainīgajam ir jāsamaksā morālā kompensācija 28 000 eiro apmērā, kas ir neliela daļa, salīdzinot ar summu (500 000 eiro), kuru tiesā nosauca un uzturēja nogalinātās sievietes māte, pārstāvot savas un tobrīd 16 gadus vecā mazdēla intereses.

pirms 5 gadiem, 2016.01.22 19:03

Kriminālziņas