Ārsts nelikumīgi izraksta receptes zālēm ar narkotiskām un psihotropām vielām

2010. gada 30. septembrī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojā tika uzsākts kriminālprocess pēc Kriminālkodeksa 250. panta „Narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izsniegšana".

Kriminālprocesā par aizdomās turamo personu atzīts Valmieras pilsētā praktizējošs ģimenes ārsts, kas tiek turēts aizdomās par nelikumīgu medikamentu, kas satur narkotiskās vai psihotropās vielas, izrakstīšanu, kas izdarīts mantkārīgā nolūkā vai citas personiskas ieinteresētības dēļ.

 

Izmeklēšana ilgusi gadu, ir savākti pietiekami pierādījumi un kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 250.panta, 249.panta 1.daļas un 275. panta 1.daļas ir sagatavots nosūtīšanai Valmieras rajona prokuratūrai.

 

Kriminālprocesā pārbaudīta saņemtā informācija un iegūti pierādījumi, ka ārsts pacientiem pret samaksu izrakstījis receptes psihotropo vai narkotisko vielu iegādei bez medicīniskas nepieciešamības.

 

Kriminālpolicijas darbinieki pārbaudījuši informāciju par vairākiem gadījumiem, kad ārsts nelikumīgi izrakstījis receptes zālēm, kuras nav tikušas lietotas ārstnieciskā nolūkā.

 

Kā norāda Kriminālpolicijas biroja vecākā inspektore Inta Eglīte, izmeklēšanas laikā netika un netiek pārbaudīta ārsta kompetence, bet izmeklētas viņa veiktās noziedzīgās darbības, kas nav savienojamas ar ārsta ētiku. Policijai ir pamats uzskatīt, ka šādā noziedzīgā veidā iegūti medikamenti bieži vien tiek izmantoti citu noziedzīgu darbību veikšanai un nodoti trešās personas rokās.

 

Kā vienu no piemēriem izmeklētāji min faktu, ka vismaz reizi nedēļā tiek reģistrēti gadījumi, kad narkotiskās vielas tiek mēģināts ienest ieslodzījumu vietās un ir pamats uzskatīt, ka medikamenti, kas atrodas pienesumos, ir iegūti šādā noziedzīgā ceļā- iegādāti ar negodprātīgu ārstu izrakstītām receptēm. Par visiem šiem gadījumiem tiek uzsākti kriminālprocesi un pie atbildības sauktas personas, kas narkotikas saturošās vielas dažādos veidos mēģina nodot ieslodzītajiem.

 

Izmeklēšanas laikā vairākkārt ir mainīts aizdomās turamai personai piemērotais drošības līdzeklis. Pašlaik tas ir uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā un noteiktas nodarbošanās ierobežojumi.

 

Ārstam atļauts turpināt praksi, bet aizliegts izrakstīt medikamentus, kas satur narkotiskās un psihotropās vielas.

 

Prokuratūrā tiks veikta policijas savākto pierādījumu pārbaude un pēc nepieciešamo darbību veikšanas celta apsūdzība.

 

Pievieno komentāru

Kriminālziņas