Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbildība tūjas lietā noņemta 1

Gulbenes novada domes priekšsēdētājam Andrim Vējiņam piederošajam uzņēmumam “Vējakalni A.V.” tomēr nebūs jāatbild par dižtūjas nozāģēšanu Vecumnieku novada Valles pagastā, veicot elektrolīnijas kopšanu akciju sabiedrības “Sadales tīkls” uzdevumā.

Atbildība būs jāuzņemas darbu pasūtītājam – akciju sabiedrībai “Sadales tīkls”. Atkārtoti izvērtējot visus ar minēto faktu saistītos dokumentus, tā ir lēmusi Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālā vides pārvalde.

“”Sadales tīkls” var apstrīdēt šo lēmumu likumā paredzētajā kārtībā Vides pārraudzības valsts birojā. Ja arī tad lēmums tomēr tiks atstāts spēkā, tad neapmierinātības gadījumā paliek vēl pēdējā instance – tiesa,” “Dzirkstelei” saka Jelgavas reģionālās vides pārvaldes kontroles daļas vadītāja Evita Beitlere.

Jau vēstīts, ka dižtūjas nozāģēšanu Vallē 7.janvārī konstatēja un publiskoja Latvijas Petroglifu centrs. Pētermuižas dižtūja Valles pagastā nozāģēšanas laikā bija izaugusi līdz 2,76 metru apkārtmēram. Par dižu uzskatāma ikviena tūja Latvijā, kas sasniegusi 1,50 metru apkārtmēru. Neatjaunojamā tūja novērtēta par 20 350 eiro (saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “Dabas pieminekļiem nodarītā kaitējuma novēršanas un sanācijas pasākumu izmaksu aprēķināšanas kārtība”). Summas aprēķinu ir veicis Valsts vides dienests. Saskaņā ar Jelgavas reģionālās vides pārvaldes lēmumu šis zaudējums būs jāatlīdzina akciju sabiedrībai “Sadales tīkls”. Tā kā summa ir iespaidīga, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē ir uzsākts arī kriminālprocess par iespējamo kaitējumu dabas videi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kriminālziņas