Autovadītājai piespriež piespiedu darbu 1

Gulbenes rajona tiesa 23.janvārī piespriedusi 50 stundu piespiedu darbu kādai 45 gadus vecai autovadītājai kriminālapsūdzībā par fizisku pretošanos policijas darbiniekiem. Spriedumu var pārsūdzēt apelācijas kārtībā Vidzemes apgabaltiesā turpmāko 10 dienu laikā.

Ne vainu mīkstinošus, ne pastiprinošus apstākļus šajā lietā tiesa nesaskatīja. Kaut arī apsūdzētā tiesā noliedza vainu, spriedumā teikts, ka viņas vaina tiek uzskatīta par pilnībā pierādītu.

Saskaņā ar spriedumu incidents noticis 2013.gada 28.maijā pulksten 1.10 uz Gulbenes-Smiltenes šosejas. Minētās sievietes vadītā automašīna “Audi” ir braukusi īpatnēji, apdraudot ceļu satiksmes drošību, un pēc tam apstājusies ceļa malā, kā to novērojis nejauši garām braucošs policists. Viņš aicinājis autovadītāju iekāpt savā automašīnā viņas pašas drošības dēļ. Saprasties bijis grūti, un policists izsaucis papildspēkus. Gaidīšana ieilgusi apmēram stundu. Atbraucis otrs policists.

Varas pārstāvji liecinājuši tiesā - sieviete atteikusies no alkohola pārbaudes izelpā, nepakļāvusies prasībām, pretojusies, tāpēc nācies pielietot fizisku spēku un rokudzelžus, kā arī vest uz policijas dežūrdaļu. Savukārt no autovadītājas liecības tiesā izriet, ka viņa līdz galam nav sapratusi, ko policisti vēlas, jo tajā pašā dienā bija pārdzīvojusi personisku drāmu – izskaidrošanos ar bijušo vīru – un joprojām bijusi emocionālā satricinājumā. Sieviete lūgusi, lai policisti palīdz nokļūt mājās, kur tobrīd viena pati atradās šīs sievietes mazgadīgā meita. Vēl esot uz Gulbenes-Smiltenes šosejas, sieviete beidzot sapratusi, ka šādu palīdzību no policistiem tomēr nesaņems, tāpēc izmisumā galīgi zaudējusi savaldīšanos, kas izpaudās kā fiziska pretošanās policijai.

Krimināllikums par pretošanos varas pārstāvim laikā, kad tas piedalās prettiesiska nodarījuma novēršanā, un, ja pret varas pārstāvi tiek lietota vardarbība, paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

!!

Kas tā par māti,kas bērnu atstāj mājā vienu un pati pārdzērusies braukā pa pasauli izskaidrodama attiecības ar večiem,tādām vecāku tiesības nost!

pirms 6 gadiem, 2015.01.31 15:01

Kriminālziņas