Avāriju turpinās izvērtēt februārī

Gulbenes rajona tiesā 7.decembrī bija plānots turpināt izskatīt krimināllietu par 2015.gada 26.augustā uz Gulbenes-Smiltenes šosejas notikušo smago ceļu satiksmes negadījumu.

Tiesā “Dzirkstele” uzzināja, ka lietas izskatīšana šoreiz turpināties nevarēja, jo nebija ieradušies aicinātie liecinieki.

Sēde pārcelta uz 15.februāra pulksten 9.00. Jau vēstīts, ka cietusī (vieglās automašīnas vadītāja) no avārijas vaininieka – smagās automašīnas šofera – prasa piedzīt morālo kompensāciju 30 000 eiro apmērā.

Minētā sadursme notika dienas vidū Rankas pagastā, autoceļa Smiltene - Gulbene 20.kilometrā. Toreiz “MAZ” (kuru vadīja 49 gadus vecs šoferis) izbrauca no mazāk svarīga grants seguma ceļa un nepalaida garām pa šoseju - galveno ceļu - braucošo automašīnu “Audi 100” (kuru vadīja 40 gadus veca sieviete). Smagās automašīnas šoferis neņēma vērā, ka ceļa malā tobrīd stāvošā automašīna “KamAZ” ir šķērslis un traucē brauktuves pārredzamību. Sadursmes rezultātā “Audi 100” vadītāja un viņas 7 gadus vecais dēls guva traumas, taču palika dzīvi, bet dzīvība izdzisa pārējiem trim pasažieriem - 2004. un 2008.gadā dzimušiem meitenei un zēnam, kā arī 1938.gadā dzimušajai vecmāmiņai.

“MAZ” šoferis uzskata, ka avārija notika tāpēc, ka viņa darba mašīnai nenostrādāja bremzes. Negadījuma brīdī viņš brauca bez autovadītāja tiesībām, bet “MAZ” tehniskais stāvoklis nebija pārbaudīts, jo automašīna bija noņemta no uzskaites.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas