Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Balvu policista lietu par jaunieša sabraukšanu atliek uz nenoteiktu laiku

Rēzekne, 26.sept., LETA. Rēzeknes tiesa uz nenoteiktu laiku atlikusi krimināllietu, kurā par 18 gadus veca jaunieša notriekšanu, braucot alkohola reibumā, apsūdzēts bijušais Balvu rajona Policijas pārvaldes policists Aigars Pužulis, aģentūru LETA informēja tiesā. Lietu bija plānots skatīt rīt, 27.septembrī.

Jau ziņots, ka 2006.gada 22.martā Balvu Kriminālpolicijas inspektors Pužulis alkohola reibumā uzbrauca 18 gadus vecajam Artūram Štoknim, kurš vēlāk slimnīcā mira. Policijas darbinieki centās slēpt Pužuļa vainu un mēģināja viltot viņa asins analīzes.

 

Rēzeknes tiesā aģentūru LETA informēja, ka lietas skatīšanu bija plānots turpināt rīt, 27.septembrī, taču tā atlikta uz nenoteiktu laiku, jo vēl nav saņemta autotehniskās ekspertīzes rezultāti no Valsts tiesu ekspertīžu biroja.

 

Maijā lietas izskatīšanu tiesa atlika, lai varētu veikt papildu tiesu medicīnisko un autotehnisko ekspertīzi.

 

Jau ziņots, ka Balvu Kriminālpolicijas bijušajam inspektoram Pužulim, kurš pērn martā nāvējoši notrieca jaunieti, apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 260.panta 3.daļas par ceļu satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

 

Kad spriedums šajā lietā būs stājies likumīgā spēkā, tiks skatīta otra lieta - par pierādījumu viltošanu, par ko apsūdzības uzrādītas trim bijušajiem Balvu policistiem, kurus vaino kolēģa pastrādāto noziedzīgo nodarījumu piesegšanā.

 

Bijušajai Balvu Kriminālpolicijas priekšniecei Solvitai Vīgantei, kas tagad strādā Gulbenes rajona Policijas pārvaldē, un bijušajam Ceļu policijas priekšniekam Arkādijam Kravalim, kas devies pensijā, apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma 318.panta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un pēc 327.panta par dienesta viltojumu.

 

Apsūdzība par dienesta viltojumu uzrādīta arī Balvu Kriminālpolicijas bijušajam darbiniekam Andrejam Aleksejevam, tagadējam Alūksnes rajona Policijas pārvaldes darbiniekam, kurš dzērušā policista vietā nodevis asins analīzes.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas