Bīstamas izklaides var beigties krimināli 2

Gulbenē starp nepilngadīgajiem populāra kļuvusi cilvēku veselībai, mieram, kā arī īpašumam bīstama izklaide – paštaisītu spridzekļu gatavošana un pielietošana, izmantojot sadzīves ķīmiju, kas pati par sevi neskaitās sprādzienbīstama. Oficiāli ir zināms viens tāds gadījums, taču iedzīvotāji “Dzirkstelei” ziņo, ka šādas pusaudžu izklaides pilsētā notiek pastāvīgi.


Drīzumā novada domes administratīvajā komisijā skatīs vienu šādu gadījumu, kuru Valsts policija reģistrējusi 21.jūlijā, kad 13, 14 un 15 gadus veci zēni šādi izklaidējušies dzīvojamās mājas kāpņu telpā Ozolu ielā. “Dzirkstele” to uzzināja Valsts policijā. Par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, ja tā rezultātā bērns vecumā līdz 16 gadiem izdarījis sīko huligānismu, vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 50 līdz 150 latiem, bet par atkārtotu šādu pašu pārkāpumu gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas – jau ar naudas sodu no 150 līdz 250 latiem.


Gulbenes rajona prokuratūras virsprokurors Aivars Circens “Dzirkstelei” saka, ka šobrīd ir runa tikai par sabiedriskā miera traucēšanu, bet, līdzko kādam tiks radīts kaitējums, tas jau būs krimināls nodarījums ar visām no tā izrietošajām sekām.


“Tas ir līdz vienai reizei, kamēr kaut kas notiks. Noliks spridzekli, gaidīs ķīmisko reakciju, tā kavēsies, kāds ies skatīties, kāpēc nesprāgst, un tieši tajā brīdī var notikt eksplozija. Cik tādu gadījumu nav bijis! Vai varbūt apniks gaidīt sprādzienu, pametīs spridzekli un aizmirsīs par to, bet tad nostrādās nejauša garāmgājēja klātbūtnē. Nedod Dievs, ka kāds tiek savainots, ka trāpa acīs! Taču pietiks arī ar to, ja kādam šādu izklaižu rezultātā būs sabojāta manta – apģērbs, automašīna vai kas cits,” piekodina A.Circens. Viņš piebilst, ka pusaudžu izklaides, eksperimentējot ar sadzīves ķīmiju, nav nekas jauns. Tā ir noticis visos laikos. Tieši tāpēc iedzīvotāji mēdz izrādīt iecietību, kaut gan, kā tautā saka, “nelaime nenāk brēkdama” un “reizi mūžā izšauj pat slotaskāts”, saka A.Circens.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

-_-

Palīdz vienkārša profilakse - nofotogrāfējiet šos pusaudžus tā lai viņi redz ka fotogrāfējiet. Būsiet pārsteigti par rezultātu, neviens no viņiem vairs jūsu īpašumam tuvumā neradīsies.

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 11:56

h2so4

Nu tieši tā, jāliek videokameras un jāfilmē katrs atsaldenis. Tikai daļa "bērniņu" ir pilnīgi pārliecināti, ka var darīt jebko, jo ne policija, ne tukšpļāpu liekvārdīgā prokuratūra neko nedarīs. Vai mazums gadījumu, kad policijas darbinieku un prokuroru draugi var darīt jebko un nekad nekas par to nav? Tāpat arī nekaunīgie "bērniņi" var eksperimentēt kā ienāk prātā. Bet vispār par spridzekļu izgatavošanu var piešūt arī pantu par terorismu, bet policijai un prokuratūrai - pantu par bezdarbību. Tādas pudeles ir redzētas mētājamies, bet nav dzirdēts, ka policija būtu veikusi izmeklēšanu. Kādam būs jāpaliek bez rokām vai acīm, lai slotaskāts prokuratūrā "uzplauktu"?

pirms 7 gadiem, 2013.08.11 22:49

Kriminālziņas