Brīvdienās Madonas novadā iereibis 16 gadus vecs autovadītājs bēg no policijas

Svētku brīvdienās Madonas novadā kāds 16 gadus vecs jaunietis pie automašīnas stūres bija sēdies ne tikai 2,17 promiļu reibumā un bez autovadītāja apliecības, bet arī bēga no policijas, kad tā aicināja apturēt transportlīdzekli.

17.novembrī, ap pulksten 4:00 no rīta, uz autoceļa Barkava - Lubāna ceļu policijas likumīgai prasībai apturēt transportlīdzekli nepakļāvās VW Vento vadītājs un uzsāka bēgšanu. Taču jau pēc īsa brīža policijai transportlīdzekli izdevās apturēt. Pie auto stūres bija sēdies kāds 1998.gadā dzimis jaunietis, kuram drosmi braukt acīmredzot bija devis stiprais alkohola reibums – viņa izelpā konstatētas 2,17 promiles alkohola. Jaunietim nebija arī autovadītāja apliecības un, visticamāk, lai izvairītos no soda viņš bija pieņēmis lēmumu bēgt no ceļā sastaptās policijas ekipāžas. Jaunajam autovadītājam nu jārēķinās ar kriminālatbildību, jo par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 26.panta 2.daļas „Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē“. Par šo pārkāpumu likums paredz visai bargu sodu - brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kopumā svētku brīvdienās no 14.novembra līdz 19.novembrim uz Vidzemes ceļiem pieķerti 23 mehānisko transportlīdzekļu vadītāji, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā. No tiem 11 bijuši velosipēdu vadītāji un 12 automašīnu.


Visvairāk iereibušo vadītāju bijis Madonas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – pieķerti 3 šoferi, Cēsu, Limbažu, Alūksnes un Valmieras teritorijā – 2 un viens Valkas iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Joprojām nemainīga tendence ir sēšanās pie stūres stiprā alkohola reibumā – 8 šoferiem konstatētās promiles izelpā pārsniegušas 1,5 (brīvdienu rekordists kāds vadītājs Madonas novadā, kura izelpā konstatētas 3,46 promiles alkohola), 3 vadītājiem – 0,5 līdz 1,0 promilei un vienam vadītajam konstatētās 1,27promiles.


Brīvdienās notikuši arī vairāki ceļu satiksmes negadījumi un, kā jau vēstīts, divos traumas guva četri cilvēki. Iestājoties tumšajam diennakts laikam un arvien tuvojoties ziemai, palielinās to negadījumu skaits, kuros notikusi transportlīdzekļa sadursme ar meža zvēriem. Aizvadītajās brīvdienās vien reģistrēti deviņi gadījumi, tādēļ policija aicina ikvienu autovadītāju būt uzmanīgiem un rēķināties, ka uz ceļa braucamās daļas pēkšņi var izskriet kāds meža iemītnieks. Tāpat vēl joprojām nemainīgi aktuāli ir “tumšie” gājēji jeb tie cilvēki, kas pa ceļa malu pārvietojas bez atstarojošām vestēm, kas ir obligāta prasība no šā gada septembra. Policija atkārtoti aicina parūpēties par savu redzamību piedaloties ceļu satiksmē un iegādāties vai nu atstarojošo vesti vai apģērbu ar labi redzamiem atstarojošiem elementiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas