Dārgi jāmaksā par kontrabandu 1

Vairāk nekā 15,7 tūkstošus latu cigarešu kontrabanda izmaksājusi kādam 25 gadus vecam Igaunijas studentam, bet cauri Latvijai vestās 199 600 nelegālās cigarešu paciņas tiks iznīcinātas. Tāds ir Gulbenes rajona tiesas 30.oktobrī pasludinātais spriedums šajā kriminālprocesā.


Tādējādi ar tiesu saistītajos tēriņos Igaunijas pilsonim būs jāsamaksā piespriestais naudas sods septiņu minimālo mēnešalgu apmērā jeb 1400 lati, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta pieteiktā materiālā kaitējuma kompensācija – 14 328,78 lati (ko veido nenomaksātais akcīzes nodoklis, muitas nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis).


Vīrietis tiesā savu vainu pilnībā atzina un izdarīto nožēloja, kā arī lūdza lietu izskatīt, neizdarot pierādījumu pārbaudi. Apsūdzētajam tiesā tika nodrošināts Tiesu administrācijas norīkots tulks, kurš brīvi pārzina gan latviešu, gan igauņu valodu.


Notikums, par kuru bija tiesa, norisinājās pagājušā gada 28.novembrī aptuveni pulksten 00.25 Stradu pagastā, Gulbenes-Rēzeknes ceļa 85.kilometrā. Policija apturēja automašīnu “Chrysler Grand Voyager” ar Igaunijas valsts reģistrācijas numuru. Apsūdzētais saukts pie atbildības par to, ka šajā automašīnā, kas pieder viņa paziņam, ir pārvadājis kontrabandas cigaretes lielā daudzumā, jo to kopējā vērtība tobrīd pārsniedza 50 Latvijas vidējo mēnešalgu kopsummu. Tādējādi Igaunijas pilsonis tiek vainots Latvijas likuma “Par akcīzes nodokli” pārkāpšanā. Tika konfiscētas 199 600 cigarešu “Premier” un “Fest 7” paciņas bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem un ar Baltkrievijas tabakas izstrādājumu akcīzes markām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pipis

Labi vien ir,ka nokera.nepipojamas cigaretes.butu more tad gan zel butu!

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 20:02

Kriminālziņas