Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divu stundu laikā tiek apturēti trīs iereibuši velosipēdisti

Pirmdien, 1.oktobrī, Varakļānu novadā divu stundu laikā tika apturēti trīs velosipēdu vadītāji, kuri pārvietojās paceļa braucamo daļu alkohola reibumā. Vīriešiem konstatēja 1,12, 1,04 un 1,29 promiļu reibumu. Par šādu pārkāpumu visi vīrieši saņēma administratīvā pārkāpuma protokolus.


Aizvadītā mēneša laikā Vidzemē reģistrēti jau 48 gadījumi, kad velosipēda vadītāji piedalījušies ceļu satiksmē, būdami alkoholisko dzērienu iespaidā. Vairumam no pārkāpējiem nav bijuši nekāda veida transportlīdzekļu vadīšanas tiesību. Valsts policija atgādina, ka piedalīšanas ceļu satiksmē esot alkohola reibumā ir aizliegta, neatkarīgi no tā vai dalība tiek veikta ar motorizētu vai nemotorizētu transportlīdzekli.

Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.15 pants nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, tiek piemērots naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam 40 EUR apmērā, taču ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, tiek piemērots 120 EUR naudas sods. Ja alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles vai persona atrodas narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, tad velosipēda un mopēda vadītājam uzliek naudas sodu 170 EUR apmērā.

Tāpat jāņem vērā, ka diennakts tumšais laiks kļūst arvien garāks, tāpēc nedrīkst piemirst par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību. Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sanos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem, priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē! Šīs vestes palīdz velosipēdistu padarīt redzamu un drošāk piedalīties ceļsatiksmē.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas