Dzemdētājas nāvē vainīgo nav 3

Izbeigts kriminālprocess sakarā ar 38 gadus vecās sievietes un viņas mazuļa nāvi dzemdību laikā Daukstu pagastā 30.augustā. Ir saņemti visi nepieciešamie ekspertīžu rezultāti, kas ļāva Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknī lemt par kriminālprocesa izbeigšanu.

“Nav noticis noziedzīgs nodarījums. Ir novēloti izsaukta medicīniskā palīdzība. Neviena trešā persona nav vainīga. Dzemdētājai bija telefons. Varbūt sieviete neaprēķināja to, ka iestāsies tādas sekas. Sievietes motīvus, kāpēc viņa laikus neizsauca medicīnisko palīdzību, nav iespējams noskaidrot,” “Dzirkstelei” saka Valsts policijas pārstāve Evita Miņina.

Jau rakstījām, ka traģiskais gadījums ir rūpīgi izvērtēts arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Zināms, ka toreiz notikuma vietā ieradās tuvākā brigāde no Gulbenes. Ātrās palīdzības automašīnai galvenokārt bija jābrauc pa zemes ceļu. Tas arī savā ziņā traucēja pie dzemdētājas nokļūt ātrāk. Jau tūlīt pēc traģēdijas, apkopojot savu un Valsts policijas rīcībā esošo informāciju, dienests secinājis, ka konkrētajā gadījumā mediķi palīgā saukti novēloti, jo tobrīd sievietei jau ir notikusi masīva asiņošana. Iespējams, mazulis jau bija piedzimis, kad viens no vecākajiem sievietes bērniem zvanīja ātrajai palīdzībai. Situāciju sarežģīja un iespēju gūt lielāku skaidrību notikušajā traucē tas, ka dzemdību brīdī tuvumā nebija neviena pieaugušā. Tieši paši ātrās palīdzības mediķi bija tie, kuri par šo gadījumu ziņoja Valsts policijai.

Šajā nelaimē māti ir zaudējuši trīs skolas vecuma bērni, par kuru turpmāko likteni tagad rūpējas bāriņtiesa. Pirms kāda laika ir miris arī šo bērnu tēvs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ES

Gulbenes Valsts Policija - pilnīgi nekam nedere,un nekad nederēs - visi ir nožēlojami. Gulbenes mediķiem ir tpt - arī nekam neder un nederēs

pirms 5 gadiem, 2015.12.31 17:27

Tev

Ar šo gadījumu policijai nav nekāda sakara un neviens mediķis arī nav vainīgs.

pirms 5 gadiem, 2016.01.01 21:15

Līga

Viņai līdz dzemdībām vēl bija ļoti ilgi. Un ja sieviete nevēlas ne bērnu, ne legālu abortu, tad šeit ir rezultāts. Par mirušiem neko sliktu. Lai bērniem laimīga bērnība!

pirms 5 gadiem, 2016.01.06 14:26

Kriminālziņas