Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Garnadži mēģina iekļūt dzīvoklī 7

Redakcijā vērsās kāda pilsētas iedzīvotāja, kura ar laikraksta starpniecību vēlējās brīdināt citus iedzīvotājus par to, ka naktī zagļi cenšas iekļūt dzīvoklī, un aicināja neaizmirst aizslēgt dzīvokļa durvis ne tikai naktī, bet arī dienā.

Mēģinājums iekļūt dzīvoklī noticis kādā daudzdzīvokļu namā Nākotnes ielā. Sieviete stāsta, ka naktī no piektdienas uz sestdienu dzirdējusi, kā kāds klusām vairākkārt mēģina atvērt viņas dzīvokļa durvis. Tas neizdevies, jo durvis bija aizslēgtas. “Es to dzirdēju, jo tobrīd negulēju. Kad piegāju pie durvīm un vaicāju, ko vajag nakts vidū, gados jauns vīrietis veiklā solī izgāja ārā no kāpņu telpas un kopā ar otru vīrieti, kurš pa to laiku stāvēja un gaidīja ārā pie kāpņu telpas, ātri vien devās prom. Visticamāk, tas otrs uzmanīja apkārtni,” stāsta sieviete un aicina būt modriem arī citus, lai nekļūtu par garnadžu upuriem.

Valsts policija savā mājaslapā publiskojusi informāciju - gan iedzīvotāji, gan zagļi norāda, ka visbiežāk zog naudu un dažādas sīkas lietas, kuras ir vieglāk pārdot - juvelierizstrādājumus un nelielas elektropreces, piemēram, datorus, mobilos telefonus un fotoaparātus. Ļoti reti tiek zagti televizori un citas lielākas mantas, jo to iznešana no mājokļa ir apgrūtinoša. Vērā ņemams tas, ka zagļi atšķirībā no iedzīvotājiem norāda, ka viņus interesē arī dokumenti, tāpēc iedzīvotājiem ieteicams parūpēties par drošu savu svarīgāko dokumentu uzglabāšanu. Policija arī aicina parūpēties par sava mājokļa drošību – kārtīgi aizslēgt durvis un aizvērt logus.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu “Dzirkstelei” stāsta, ka šogad līdz jūlija beigām pēc Kriminālkodeksa 175.panta 3.daļas, kas ir par zādzību ar iekļūšanu mājoklī, Vidzemes reģionā kopumā uzsākti 226 kriminālprocesi, kuros reģistrēti 243 noziedzīgi nodarījumi. Arī Gulbenes iecirknī ir reģistrētas zādzības no mājokļa: šajā pašā laika periodā ir uzsākti 18 kriminālprocesi, kuros reģistrēti 19 noziedzīgi nodarījumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Acs

Iesaku vienkāršu pańēmienu, kas droši aizsargā pret neatłautu iekłūšanu dzīvoklī nakts laikā pie noteikuma, ka esat dzīvoklī. Nomēri līsti, kas neliecas, no grīdas līdz durvju rokturim un šajā vietā nogriez. Tad paliec uz nakti to vertikāli zem roktura un pārliecinies, ka rokturis ir stingri nofiksēts tā dabīgajā pozīcijā. Tā kā to tagad nevar nospiest uz leju, durvis atvērt nevar. Lai veicas!

pirms gada, 2017.08.11 14:44

M.J.

Manā dzīvoklī Bišu iela 4,centās iekļūt trīs pusaudži.Uz grabināšanos pie durvīm reaģēja suns.Tā ka šī meklēšana neaizslēgtas durvis,lai pēc tam apzagtu dzīvokli ir populāra visa vecuma zagļie.Uzmanieties!

pirms gada, 2017.08.12 11:42

//?

kā uzzināji, ka tie bija pusaudži?

pirms gada, 2017.08.12 20:59

M.J.

Mūsu mājā no virtuves loga var redzēt,kas skrien pa kāpņu telpu.Īpaši naktī,kad iedegas gaisma.Kad mans vīrs uzblieza pa durvīm un uzkliedz -ko vajag- no pārbīļa tie trīs tā lēca lejā,ka likās aizies ar visām kāpņu margām.No ātruma un auguma sapratu,ka tie ir pusaudži vai arī neliela auguma un ļoti ātri vīreļi.

pirms gada, 2017.08.12 21:42

Nunu

Ai, nē.. te dažiem fiksā ideja bija radusies par daudzdzīvokļu māju sargiem. Kaut kā jau to naudu.. Un tos rokturus mēdz raustīt daži labi kaimiņi un viņu viesi, neviens sevi cienošs zaglis nevalkāsies pa gulbenes nabagmājām, īpaši, kur katram nabagam durvīs kamera un actiņa, un naktī darīt nav ko. Bet kaimiņiem gan nevar uzticēties. Reāls gadījums, kad 6 no rīta kaimiņš redzēja, ka aizbrauc uz Rīgu, bet savā vistas prātiņā neapjēdza, ka viens no aizbraucējiem tomēr atgriezās mājās, nesmuki.. baigi nesmuki.. vajadzētu ziņot policijai, bet šim esot draugi policijā. Vislabāk savu mantu var pasargāt, izliekot zaglim lamatas, 220w vai kaut kā tā. Tas pats otrreiz vairs nenāks :)

pirms gada, 2017.08.14 20:21

nenunu

Ko te murgo? Kādi draugi? Uzvārdu, vārdu studijā! U&n kas tas par "vajadzētu ziņot policijai" ? Noziedzniekus slēp? Tad beidz te di....st...

pirms gada, 2017.08.16 21:18

Kriminālziņas