Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Glābēji no staba noceļ kaķi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes brigādes vīri 16.jūlijā pēc vairākkārtēja iedzīvotāju telefoniska lūguma ieradās Gulbenē, Robežu ielā, un nocēla no elektrības staba gala kaķi, kas pats tur bija uzrāpies, un notupējis piecas stundas. Iedzīvotāji pateicās glābējiem, kas pārtrauca dzīvnieka mocības.

"Dzirkstele" novēroja, ka beigās tomēr visi jutās gandarīti, ieskaitot apkārtējo māju bērnus, kas bija saskrējuši skatīties dzīvnieka glābšanu. Tā noritēja labi ja pāris minūšu, izmantojot izbīdāmās kāpnes un pa tām uzkāpjot līdz dzīvniekam. Kad glābējs cēla nost no staba minci, saimnieks, lejā stāvot, brīdināja, ka dzīvnieks ir nešpetns un var ieskrāpēt. Taču runčukam, šķiet, to darīt nenāca ne prātā, jo viņš bija samērā slābs un izmisumā ieplestām acīm, kad, laimīgi nocelts no staba, nonāca saimnieku rokās. "Dzīvnieku glābšana - tas ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbs. Protams, katra situācija ir reāli jāizvērtē. Kaķi vienmēr ir kaut kur rāpušies un nav kāpuši lejā. Ja dzīvnieks mokās, ņaud un iedzīvotāji ir izmisuši, skaidrs, ka neviens cits nepalīdzēs, izņemot glābējus," "Dzirkstelei" skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes brigādes komandiera vietnieks Andrejs Andževs.

"Dzirksteli" uz notikuma vietu brīdī, kad nelaimīgais dzīvnieks vēl tupēja staba galā, paaicināja gulbenietis Sergejs Žuravkovs. "Kaķis tup augšā uz metāla palikņa, kas ir sakarsis saulē, un mēs, iedzīvotāji, nevaram viņam palīdzēt. Saimniece sauca kaķi kāpt lejā, viņš neklausa. Paši meklējām kāpnes, bet tās ir par īsām. Un kas būtu, ja mēs paši, kaķim pakaļ kāpdami, būtu nokrituši no astoņu metru augstuma? Zvanījām glābējiem, uz uzņēmumu "Latvenergo", uz SIA "Alba"," stāsta viņš. Vīrietis bija nesaprašanā par to, kam īsti šādā situācijā jālūdz palīdzība.

Kaķa saimniece Dana Bušujeva un viņas draugs Vadims laikrakstam saka, ka aptuveni pulksten 9.00 pamanījuši kaķi tupam staba galā. Runčuks esot nepilnu gadu vecs vārdā Mincis. Līdz šim novērots, ka tas veiksmīgi kāpelē ābelēs un prot pats tikt lejā. Elektrības stabu viņš pievarējis pirmoreiz.

"Cilvēki atnāca un stāstīja, ka mans kaķis sēž stabā. Es neticēju. Izrādījās taisnība," saka D.Bušujeva.

"Dzirkstele" novēroja, kā kaķis, ausis saslējis un ūsas saspicējis, varonīgi kā sfinkss sēž staba galā un šūpojas - no pārguruma, pārkaršanas vai vēja pūsmām. Pāri viņa galvai lido putni. Skats - kā šausmu filmā.

"Žēl, ka Gulbenē nav neviena dzīvnieku psihiatra. Ja tāds būtu, palīdzētu mincim atgūties pēc pārciestā," saka S. Ir zināms, ka kaķiem svīst tieši ķepu spilventiņi, tātad vislielākā mocība bijusi nevis lielais augstums, bet atrasties uz saulē sakarsušas dzelzs gabala.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas