Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godmanis: Latvijā darbojas viens noziedzīgs grupējums, kurā ir drošības iestāžu darbinieki

Rīga, 3.okt., LETA. Latvijā darbojas viens noziedzīgs grupējums, kurā ir drošības iestāžu darbinieki. To šodien pēc Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdes teica iekšlietu ministrs Ivars Godmanis (LPP/LC).


Kā teica Godmanis, pēc Valsts policijas sniegtās informācijas NDP sēdē, veicot izmeklēšanas darbības kriminālprocesa laikā, konstatēts viens noziedzīgs grupējums, kurā ietilpst Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienesta esošie un bijušie darbinieki, bijušie Padomju armijas desantnieki un bijušie speciālo vienību darbinieki. "Te nav runa par milzīgu skaitu grupu, kas terorizē valsti," uzsvēra Godmanis.

Pēc Godmaņa teiktā, 10 noziedzīgā grupējuma dalībnieki ir apzināti - septiņi kā aizdomās turamie un trīs pārbaudāmās personas.

Tomēr Godmanis uzsvēra, ka šo personu vainas pakāpe vēl ir jāpierāda. Policija turpina strādāt pie izmeklēšanas.

Kā pēc NDP sēdes teica Valsts prezidents Valdis Zatlers, apkopojot visu informāciju, secināts, ka valstī nav kritiskas situācijas organizētās noziedzības apkarošanā. Tomēr operatīvās darbības izziņas dienestos sadarbība ir kritiska.

Pēc prezidenta teiktā, Latvijā operatīvās darbības izziņas dienesti ir sadrumstaloti un bieži vien viens ar otru konkurē. Zatlers sacīja, ka tiks izstrādāts rīcības plāns, kā situāciju uzlabot. Plānots veikt minēto dienestu funkcionālo auditu, kurā mēģinās noskaidrot dienestu pienākumus, kas dublējas. "Jādomā, kā šo darbu optimizēt, ieskaitot to, ka varbūt šo iestāžu skaitu, kam ir operatīvās izziņas tiesības, samazināt," sacīja Zatlers.

"Ja valstī eksistē desmit dienesti, kam ir izziņas tiesības, proti, atļauta operatīvā darbība, salīdzinoši blakus valstīs Igaunijā pieci šādi dienesti, Lietuvā - septiņi, mūsējā ir ļoti sadrumstalota sistēma. Tā rada tādas situācijas, ka katrs no šiem dienestiem var konkurēt ar otru un tai pašā laikā var bieži izmantot riskantai darbībai privātpersonu interesēs, nevis valsts interesēs," sacīja Zatlers.

Kalvītis sacīja, ka starp atsevišķām iestādēm sadarbība ir laba. Laba koordinācija ir starp Drošības policiju (DP), Satversmes aizsardzības biroju (SAB) un Militārās pretzilūkošanas dienestu.

Tomēr starp operatīvās darbības izziņas dienestiem sadarbība ir slikta - konkurence un traucējumi viens otram, piemēram, attiecībā uz "šīs [identificētās noziedzīgās] grupas izmeklēšanu un arī uz noziegumu, kas saistās ar uzbrukumu [Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes priekšniekam Vladimiram] Vaškevičam, šeit ir vērojamas sliktas sadarbības pazīmes, traucējumi, tādēļ arī šī nozieguma atklāšana kavējas", sacīja premjers.

Premjers uzsvēra, ka atklāt minēto identificēto noziedzīgo grupējumu būtu iespējams tikai tad, ja sadarbība starp minētajiem dienestiem būtu bijusi visaugstākajā līmenī.

"Diemžēl mums nācās konstatēt, ka šādas sadarbības nav," sacīja Kalvītis.

Godmanis norādīja, ka funkciju pārklāšanās esot vērojama tādās iestādēs kā Valsts policijā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienestā, robežsardzē un citās iestādēs.

Premjers solīja, ka tuvāko mēnešu laikā problēmas tiks atrisinātas.

NDP sēde ilga vairākas stundas, un uz to bija ieradušies seši ziņotāji.

Kā ziņots, iepriekš Ministru prezidents paziņoja, ka valstī darbojas noziedzīgs grupējums, kurā esot gan esošie, gan bijušie drošības dienestu darbinieki. Saistībā ar šo paziņojumu šodien sasaukta ārkārtas NDP sēde.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas