Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novadā apkrāpj sirmgalves; policija lūdz atsaukties aculieciniekus 9

Gulbenes novadā, Lejasciema pagastā, 9.maijā divas pagaidām nenoskaidrotas rumāņu izcelsmes sievietes, izmantojot 78 un 82 gadus vecu sirmgalvju uzticību, pārdeva lietotus apģērbus kā jaunus, kā rezultātā vienai no sirmgalvēm tikai izkrāpti 180 eiro, savukārt otrai – 160 eiro. 

Ap pulksten 12:00 pie 78 gadus vecās pensionāres dzīvokļa durvīm klauvēja rumāņu izcelsmes sieviete. Otra krāpniece par upuri izvelējās 82  gadus veco kundzi. Krāpšanas shēma abos gadījumos vienāda – sievietes uzsāk sarunu, it kā piedāvājot iegādāties drēbes. Sarunas laikā, iegūstot cietušo uzticēšanos, abas sievietes iekļuva dzīvoklī. Tad abām pensionārēm tika parādīts skaisti iesaiņots, caurspīdīgs maisiņš, kurā atrodas drēbes. Ja pensionāres piekrīt pirkt uzreiz, tad piesolītas tiek gan atlaides, gan citi bezmaksas apģērba gabali. Tikai vēlāk sirmgalves sapratušas notikušo un pārbaudījušas jauniegūtās preces kvalitāti. Jāpiebilst, ka krāpnieces nedarbojas vienas un iesaistīts vēl kāds vīrietis, kurš abas sievietes vadā ar baltas krāsas, universāla tipa automašīnu. 

Pieejamā informācija par krāpnieču ārējām pazīmēm ir niecīga. Zināms tikai tas, ka viena sieviete bijusi ap 50 gadu vecumu, 160 cm gara, korpulentas miesas būves ar gaišiem, īsiem matiem. Runājusi lauzītā latviešu valodā. Otra - apmēram 30 gadus veca, arī ap 160 cm gara, kalsnas miesas būves, tumšiem, gariem matiem, runā skaidrā latviešu valodā. Abas sievietes uzdodas par lietuvietēm. Par trešo aizdomās turamo, vīrieti, kurš gaidījis krāpnieces, sīkākas informācijas policijas rīcībā pagaidām nav. 

Policija lūdz aculiecinieku palīdzību. Ja jūsu rīcībā ir jebkāda veida informācija, kas varētu palīdzēt izmeklēšanā, lūdzam informēt pa tālruņiem vai 110 vai 64401100.

Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā jau iepriekš reģistrēti krāpniecības gadījumi, kad ļaunprātīgi tiek izmantota iedzīvotāju uzticība. Piemēram, 2015.gada novembrī Valmierā un Cēsīs, divas sievietes, uzdodoties par pasta darbiniecēm, nozaga pensionāru bankas kartes, vēlāk izņemot naudu no bankomāta. Savukārt, Gulbenes novadā, arī divas sievietes, uzdodoties par A/S Latvenergo darbiniecēm, no mājām nozaga naudu 400 eiro apmērā. Mazsalacas novadā reģistrēts tieši tāds pats gadījums, kad sievietēm, uzdodoties par A/S Latvenergo darbiniecēm, nozagti 200 eiro, taču Nītaures pagastā, veicot krāpnieciskas darbības, nozagti 1000 eiro. Fiksēti arī krāpšanas mēģinājumi Priekuļu, Gulbenes, Alojas, Braslavas, Valkas novadā, Valmierā un Kārķu pagastā. 

Pagājušogad, Jēkabpilī, tika aizturētas 3, krāpnieciskas darbības veikušas personas, rumāņu izcelsmes personas no Lietuvas, kuras veica vairākas krāpšanas Vidzemes un Latgales reģionos uzdodoties par A/S “Latvenergo” darbiniekiem. Kopumā, aizvadītajā gadā, Vidzemes reģionā izkrāpti vairāk kā 10000 EUR.

Policija atgādina, ka savā mājvietā var ielaist tikai tos cilvēkus, par kuru nodomiem esat pārliecināti. Ja ir kādas šaubas par to, kurš stāv uz durvju sliekšņa, par to vienkāršā veidā var pārliecināties. Pirms atverat mājokļa durvis, noskaidrojiet atnākušās personas vārdu, uzvārdu. Ja persona apgalvo, ka ieradusies no kādas iestādes vai firmas, tad nepieciešams uzzināt arī ieņemamo amatu un apmeklējuma mērķi! Valsts institūcijām kā policija, ātrā palīdzība, ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Latvijas gāze, Valsts robežsardze, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī A/S Latvenergo, jebkuram no darbiniekiem ir jāuzrāda attiecīgās institūcijas apliecība. 

Valsts policija aicina izvairīties no kontakta ar ielu tirgotājiem, kuriem nav tirdzniecības atļaujas un piedāvātā prece ir apšaubāmas kvalitātes, bez iespējas pārbaudīt tās patieso vērtību. Ja tirgotāji ir uzstājīgi, tad nelabvēlīgos viesus var brīdināt par to, ka persona vērsīsies policijā. Ja ir bijis šāda veida kontakts ar apšaubāmiem tirgotājiem, aicinām iedzīvotājus vērsties policijā un informēt par attiecīgajām personām, lai laikus varētu novērst citu krāpšanas gadījumus. Reizēm dažādi krāpšanas gadījumi ir savstarpēji saistīt un šādi ir vieglāk saprast to, kur un kā vainīgie darbojas.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

būsim politiski korekti

Romieši!
Kaut kā jau viņiem jāiztiek. Jautājums, kāpēc viņas neapkrāpj bagātos, bet vecos un nabagos? Tāpēc, ka policijai par vecajiem un nabagajiem uzšķaudīt.

pirms gada, 2017.05.13 10:38

janka

Gulbenes policijai uz visiem uzšķaudīt!

pirms gada, 2017.05.13 11:12

...tomēr nesaprotu

...kā tie cilvēki pērk apģērbu, neatverot iepakojumu. Tad jau loģiski, ka var iesmērēt dieszin kādas lupatas. Tiešām būs nozombēti.

pirms gada, 2017.05.14 11:26

Iedzīvotāja

Pirms gadiem 5-6 sakāros ar vienu kundzīti, bet man pēc tam bija tāds kauns, ka biju tik stulba un ļāvu sevi apvest ap stūri, ka nekur pēc palīdzības nevērsos...
Bet - tanī mirklī es kļuvu bezspēcīga viņas priekšā... kā "zombēta", ne tā kā parasti...
Bet zaudējumi bija....
Viss tik smuki iepakots, bet izrādās, iekšā salocītas lupatas...

pirms gada, 2017.05.12 08:28

2104

Vai tad nu tik plikas esam,ka jāļaujas zombēties no čigāniem? Liekas,ka večiņas parunāties gribēja - vienalga ar ko un par ko. Savā laikā tiku mācījusi tēvam,lai nestāsta visiem,ka ir kurls,akls un visādi citādi slims,durvis ciet un cauri.Mēs visvairāk cietām no jaunās paaudzes uzmākšanās.

pirms gada, 2017.05.14 17:03

iedzīvotāja

Tas tik zibenīgi notika...
Jo pirmais, ko man teica: netiekot pāri robežai un vienkārši atdošot apģērbu, lai nav jāmet laukā. Tā vārds pa vārdam un... sakrāmēja kaudzītē iepakojumus, un tad sāk prašņāt, ja nav naudas, ko var pretī iedot - zeltu, sudrabu, vai citu apģērbu... Un kaut ko izpakotu jau parāda, un tad prom ejot ātri samaina pret lupatām...

pirms gada, 2017.05.16 12:01

Maija

Čigāni ir labi hipnotizētāji. Ielaid tādu dzīvoklī un ķeza garantēta. Droši ir tikai tad, ja svešus nekelaid savā mājoklī. Bet tā jau naivajiem iet- grib pa lēto, dabū pa dārgo. Actiņām nevar uzticēties: vienu redzi, citu, pieliekushos, nē. Godīgi cilvēki pa svešiem dzīvokļiem apkārt neblamdās- tā arī ir visa gudrība, kas jāievēro, lai pēc tam nav jāzūdās savas muļķības pēc.

pirms gada, 2017.05.16 21:04

Kriminālziņas