Gulbenes uzņēmēja prasību pret policiju par meža izciršanu tiesa skatīs decembrī 2

Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta 10.decembrī plānojusi atkārtoti izskatīt Gulbenes uzņēmēja Armanda Dzērves prasību pret Valsts policiju un Balvu rajona Policijas pārvaldi par gandrīz 200 000 latu zaudējumu piedziņu, kas radušies, izcērtot un pārdodot 1100 kubikmetrus viņam piederošā meža, liecina Latvijas tiesu interneta portālā pieejamā informācija.

LETA jau ziņoja, ka 2008.gada 9.janvārī Augstākās tiesas Senāts atcēla spriedumu, ar kuru 2007.gadā daļēji bija apmierināta Dzērves prasība un no Valsts policijas par labu Dzērvem piedzīti 15 497 lati.

 

Senāts lika lietu atkārtoti izskatīt apelācijas kārtībā Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātā.

 

Sākotnēji Dzērve no Valsts policijas prasīja piedzīt 187 000 latu. Prasība saistīta ar notikumiem 2004.gada augustā. Uzņēmējs, kuram pieder 11,9 hektāri meža Balvu rajonā, apmeklējis īpašumu un konstatējis, ka puse meža izcirsta, bet koki gulējuši zemē gatavi izvešanai.

 

Dzērve vērsies Balvu rajona policijā, taču policisti nesaprotamu iemeslu dēļ uzņēmēju uz trim diennaktīm aizturējuši un ievietojuši īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, un tika ierosināta krimināllieta par nelikumīgu koku izciršanu.

 

Pēc trijām dienām Dzērve atkal devies uz savu mežu, kur jau bija izcirsta otra puse meža. Baļķi joprojām gulējuši zemē. Nogāztie koki sākuši bojāties. Uzņēmējs vērsies policijā ar lūgumu atļaut pārdot baļķus, taču saņēmis atteikumu. Viņam teikts, ka policisti paši sameklēs pircēju un pārdos koksni.

 

Tomēr Dzērve nolēma pats pārdot nozāģētos kokus, sameklēja pircēju un noslēdza līgumu par 30 800 latiem. Policijas lieguma dēļ viņš nespēja izpildīt līgumsaistības. Likumsargi pārdeva koksni par līdz šim publiski nezināmu summu, ko ieskaitīja policijas kontā.

 

Balvu rajona Policijas pārvaldē aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka 2004.gada 10.augustā pārvaldē ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 170.panta 3.daļas par patvaļīgu koku izciršanu, kas notikusi Balvu rajona Žīguru pagastā.

 

Policijā skaidroja, ka Dzērve aizturēts uz trim dienām, jo bija aizdomas, ka viņš pats nelikumīgi izcirtis mežu.

 

Koksni policija nodevusi Balvu virsmežniecības rīcībā, un nauda no tās pārdošanas atrodoties Valsts kasē.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kriminālziņas