Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes uzņēmējs iesniedz kasācijas sūdzību prasībā pret policiju 6

Rīga, 30.jūl., LETA. Augstākās tiesa saņēmusi Gulbenes uzņēmēja Armanda Dzērves kasācijas sūdzību prasībā pret Valsts policiju un Balvu rajona Policijas pārvaldi par gandrīz 200 000 latu zaudējumu piedziņu, kas radušies, izcērtot un pārdodot 1100 kubikmetrus viņam piederošā meža. Par to aģentūra LETA uzzināja tiesā.

 

 

Iepriekš tiesa daļēji apmierināja Dzērves prasību. Tiesa nosprieda, ka no Valsts policijas par labu Dzērvem jāpiedzen 15 497 lati, aģentūru LETA informēja tiesas preses sekretāre Baiba Kataja.

Sākotnēji Dzērve no Valsts policijas prasīja piedzīt 187 000 latu.

Prasība ir par notikumiem 2004.gada augustā. Uzņēmējs, kuram pieder 11,9 hektāri meža Balvu rajonā, apmeklējis īpašumu un konstatējis, ka puse meža izcirsta, bet koki gulējuši zemē gatavi izvešanai.

Dzērve vērsies Balvu rajona policijā, taču policisti nesaprotamu iemeslu dēļ uzņēmēju uz trim diennaktīm aizturējuši un ievietojuši īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, un tika ierosināta krimināllieta par nelikumīgu koka izciršanu.

Pēc trijām dienām Dzērve atkal devies uz savu mežu, kur jau bija izcirsta otra puse meža. Baļķi joprojām gulējuši zemē. Nogāztie koki sākuši bojāties. Uzņēmējs vērsies policijā ar lūgumu atļaut pārdot baļķus, taču saņēmis atteikumu. Viņam teikts, ka policisti paši sameklēs pircēju un pārdos koksni.

Tomēr Dzērve nolēma pats pārdot nozāģētos kokus, sameklēja pircēju un noslēdza līgumu par 30 800 latiem. Policijas lieguma dēļ viņš nespēja izpildīt līgumsaistības. Likumsargi pārdeva koksni par līdz šim publiski nezināmu summu, ko ieskaitīja policijas kontā.

Balvu rajona Policijas pārvaldē aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka 2004.gada 10.augustā pārvaldē ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 170.panta 3.daļas par patvaļīgu koku izciršanu, kas notikusi Balvu rajona Žīguru pagastā.

Policijā skaidroja, ka Dzērve aizturēts uz trim dienām, jo bija aizdomas, ka viņš pats nelikumīgi izcirtis mežu.

Koksni policija nodevusi Balvu virsmežniecības rīcībā, un nauda no tās pārdošanas atrodoties Valsts kasē.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

kāds

lielākais mežu zaglis, bet tādi jau var atļauties tiesāties

pirms 12 gadiem, 2007.07.31 20:08

pareizi lai tie policisti dabuj vienreiz pa pilnu klapi,a ta tik zin ka sodit un apvainot nevainigus cilvekus

pirms 12 gadiem, 2007.07.30 16:25

Kriminālziņas