Gulbi tur aizdomās par krāpšanu saistībā ar viltotu izziņu

Rīga, 4.okt., LETA. Bijušais Saeimas un Valsts prezidenta drošības dienesta darbinieks Edgars Gulbis aizturēts aizdomās par dalību krāpšanas operācijā, kurā ar viltotu izziņu tika solīta kādas apcietinātas personas atbrīvošana, šodien vēsta laikraksts "Diena".

Jau ziņots, ka sākotnēji Gulbis tika aizturēts un vēlāk arī apcietināts aizdomās par līdzdalību Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes direktora Vladimira Vaškeviča automašīnas dedzināšanā.

 

21.septembrī tiesa drošības līdzekli mainīja, un viņš tika atbrīvots, taču jau 26.septembra vakarā viņš atkal tika aizturēts saistībā jau ar citu ierosinātu kriminālprocesu. Trīs dienas vēlāk tiesa Gulbim kā drošības līdzekli atkal piemēroja apcietinājumu.

 

Oficiālā informācija vēsta, ka viņš tiek turēts aizdomās par krāpšanu, taču sīkākas ziņas policija nesniedz.

 

Gulbja advokāts Kārlis Paleps laikrakstu informējis, ka Gulbim tiek inkriminēta 35 000 latu izkrāpšana no kādas sievietes, tā skaitās krāpšana lielā apmērā.

 

"Kāds bija aizņēmies naudu no tās sievietes, taču Gulbis tur nefigurēja vispār. Pat kā liecinieks uz parādzīmes parakstījies kāds cits," stāstījis advokāts.

 

Viņš informējis, ka saistībā ar šo lietu sieviete jau šā gada sākumā vērsusies Rīgas 8.policijas iecirknī, taču tur kriminālprocess esot atteikts un policija norādījusi, ka tas esot civilstrīds un sievietei jāvēršas tiesā.

 

Paleps uzskata, ka Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) sāktais jaunais kriminālprocess ir tikai iegansts, lai Gulbi atkal aizturētu.

 

"Dienas" rīcībā esošā informācija liecina, ka sieviete nav gan tāpat vien aizdevusi naudu, bet tā bijusi samaksa par "pakalpojumu". Proti, parādzīmes parakstītājs viņai bija apsolījis no apcietinājuma atbrīvot viņas draugu, kādu narkodīleri. Viņai bija jādabū nauda, bet solītājam - izziņa, ka apcietinātais atbrīvojams, jo palīdzējis izmeklēšanai.

 

Dokuments, izmantojot dienesta stāvokli, ticis viltots un parādīts sievietei, kas par to arī samaksājusi prasīto summu, taču rezultāta nav bijis, un sieviete meklējusi policijas palīdzību, un, iespējams, tā nonākusi ONAP redzeslokā.

 

Kāda loma šajā darījumā bijusi Gulbim, precīzi nav zināms, taču, iespējams, ar viņa dienestu saistīta viltotā izziņa, pieļauj laikraksts.

 

Par krāpšanu saskaņā ar Krimināllikumu draud cietumsods līdz pat 13 gadiem ar mantas konfiskāciju. Kriminālatbildība ir arī par izziņas viltošanu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas